Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Pāreja uz vasaras laiku

Redakcija

Autors • 26.03.2012.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt pāreju uz vasaras laiku, un kā šodien jūtaties, kad pulksteņi ir jau pagriezti stundu uz priekšu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Imants: – Vasaras laiks tomēr ir labāks, vakari taču ilgāk būs gaišāki, kaut gan tikpat labi varētu dzīvot arī pēc ziemas laika jeb saules. Atceros, puikas gados, kad skraidījām pa lauku, gaiši likās arī ap pusnakti, bet tad pulksteņus neviens negrozīja. Kad ieviesa ziemas un vasaras laiku, to pamatoja ar nepieciešamību taupīt elektroenerģiju, taču par to, ka patiešām izdodas kaut ko ieekonomēt, esmu šaubījies vienmēr. Arī tad, kad strādāja daudzas rūpnīcas. Taču man ne jau vasaras laiks nepatīk, bet gan tā pulksteņa grozīšana.

Jānis no Jaungulbenes: – Mani pāreja uz vasaras vai ziemas laiku īpaši neietekmē, jo nav tāda noteikta darba grafika. Manis pēc visu gadu var būt ziemas laiks vai arī varam dzīvot pēc vasaras laika, bet tikpat labi var atstāt arī līdzšinējo kārtību un pulksteņus grozīt divreiz gadā.

Jānis Vilcāns no Kraukļiem: – Mani tas neietekmē, es dzīvoju laukos. Ja būtu jāizvēlas, es balsotu par vasaras laiku visu gadu, līdzīgi, kā pie tā dažas valstis jau pieturas. Tad, mājās pārbraucot, vairāk vakaros varētu padarīt arī ziemā: pēc ūdens aiziet, malku atnest utt. Tā pulksteņa grozīšana jau vairāk nepatīk lopiem un mājdzīvniekiem. Suns, piemēram, pēc nakts laukā prasās sev ierastajā laikā, nevis skatoties uz pulksteni.

Ivars no Sarkaņiem: – Mani pulksteņu grozīšana neietekmē, pie pārmaiņām varu pierast ātri, jo esmu „agrais putns": ceļos jau puspiecos. Kā jau laukos, laikus ir jāizkurina krāsns un jāpadara citi darbi.

Veneranda no Kusas: – Man šorīt vēl miegs nāca, kad pulkstenis rādīja, ka jau jāceļas. Šajās brīvdienās ciemos no Igaunijas bija atbraucis dēls, un man bija jāpieskata mazbērni, kamēr dēls ar vedeklu bija Rīgā, bet tā jau ir liela atbildība. Turklāt mājās ir vairāki pulksteņi, un ne visi svētdienas rītā tika pagriezti stundu uz priekšu. Nepagriezts palika arī laiks mobilajā telefonā. Šorīt pusseptiņos aizgāju uz autobusa pieturu, bet izrādījās, ka autobuss uz Madonu jau aizgājis pirms stundas…

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px