Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Nodokļu samazināšana

Redakcija

Autors • 08.05.2012.

Burtu lielums

Kādus nodokļus valdībai vajadzētu samazināt vispirms – PVN likmi par vienu procentu vai darbaspēka nodokļus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Sarmīte no Madonas: – Noteikti vajadzētu samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī palielināt neapliekamo minimumu gan katram darbiniekam, gan par apgādājamajiem. Arī PVN varētu samazināt, bet ne jau tikai par vienu procentu, jo tas būtu smieklīgi maz un nebūtu jūtams. Lai iztikšanu cilvēkiem padarītu vieglāku, kaut kas ir jādara, cenas taču izaugušas līdz kaut kādam ārprātam. Jābrīnās, kā cilvēki vēl elpo…

Valdis no Ērgļiem: – Man nav ticības, ka kaut kas tāds Latvijā notiks. Es šai valdībai neticu pilnīgi nemaz. Trakākas birokrātijas, kā pie mums, manuprāt, nav nevienā citā valstī, par ko pārliecinājos arī šodien, kad vajadzēja izņemt tehnisko pasi. Ja nu tomēr tāds brīnums notiek, tad vajadzētu mazināt visus nodokļus.

Kristaps no Liezēres: – Lielāks efekts tiktu sasniegts, ja samazinātu darbaspēka nodokli. Tas ir viennozīmīgi, ja grib, lai šo samazinājumu izjustu cilvēki, nevis tirgotāji. Samazinot PVN likmi, nav garantijas, ka cenas kritīsies, tirgotāji jau cenas nesamazinās. Naftas cenas lēkā, bet vai tādā pašā mērā mainās degvielas cena? Taču ne.

Elmārs no Ļaudonas: – Cik liels ir nodokļu slogs, es labi zinu. Lai samaksātu algu, gandrīz tikpat daudz ir jāsamaksā nodokļos. PVN nevajadzētu mazināt. Kāds tas ir, tāds lai arī paliek. Es domāju, šai ziņā, spriežot pēc ES pieredzes, viss ir pareizi. Tas būtu muļķīgi, ja mums būtu īpaši mazāks nodoklis, nekā tas ir citur. Taču darbaspēka nodokļus, tai skaitā sociālo nodokli, droši vien vajadzētu samazināt, kā arī palielināt neapliekamo minimumu, ko sen jau vajadzēja izdarīt.

Maija no Bērzaunes pagasta: – Jāvērtē, kurš no variantiem ir labāks valstij un tās iedzīvotājiem. Negribas ticēt, ka, samazinot PVN, tirgotāji pazeminās cenas veikalos. Drīzāk vajadzētu domāt par darbaspēka nodokļu samazināšanu un neapliekamā minimuma palielināšanu.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px