Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Lielā talka

Redakcija

Autors • 17.04.2012.

Burtu lielums

Vai jūs šosestdien piedalīsities Lielajā talkā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Solvita no Liezēres pagasta: – Tas ir labi, ka tiek rīkotas šādas talkas. Kas grib, var tajās piedalīties, bet tie, kam ir sava piemājas saimniecība, droši vien turpinās sakopt savu īpašumu teritoriju. Liela talka mums, piemēram, notika jau pagājušajā svētdienā, kad bija labs laiks un varēja kārtīgi pastrādāt.

Jānis no Lielvārdes: – Kā parasti, strādāsim savā saimniecībā. Sestdien esam iecerējuši stādīt eglītes, to darīsim kopā ar vēl vienu ģimeni.

Sanita no Cesvaines: – Tas būs atkarīgs no tā, vai šajā dienā nevajadzēs strādāt pamatdarbavietā. Latvijā ir daudz vietu, ko vajag sakopt, līdz ar to sakopšanas talku rīkošana ir atbalstāma ideja. Tiesa, savus īpašumus vajadzētu sakopt regulāri, nevis sarosīties tikai reizi gadā, vai tos pat sakopt tā, ka sakopšanas talkas vispār nevajadzētu rīkot.

Iveta no Sarkaņiem: – Lielajā talkā esmu piedalījusies vienu gadu, bet to, vai piedalīšos šogad, neesmu izlēmusi. Sakopšanas talkas, protams, ir vajadzīgas. Kādas pēc ziemas izskatās ceļmalas! It kā virs tām būtu nolijis pudeļu lietus… Šogad gan Lielās talkas dienā uzsvars tiks likts uz upīšu satīrīšanu. Arī pie mums, Sarkaņu pagastā, talkos gar graviņu-upīti Biksērē. Tur gan jau tagad ir diezgan tīrs, bet tiks sakopts vēl vairāk.

Madonietis Vadims: – Ja sakopšanas darbos strādā ikdienā, tad piedalīties talkā brīvdienā nešķiet nekas vilinošs. Protams, gribas, lai visur ir tīrs un izmētātie atkritumi savākti. Var tikai pabrīnīties, kā cilvēki ar dažādiem atkritumiem piemētā apkārtējo vidi.

Ilga no Vecpiebalgas: – Talkas patiešām ir kas jauks. Savulaik kolhozā nostrādāju 40 gadu, un tad talkas tika rīkotas regulāri. Tās bija skaistākās dienas gadā. Teritoriju sakopšanai uzmanība gan ir jāpievērš regulāri. Es dzīvoju laukos, man tādas naudas nav, lai varētu maksāt par atkritumu savākšanu, bet apkārt tos nemētāju. Sašķiroju maisos: kas deg, to sadedzinu; kas nedeg, to aiznesu kaimiņam, kam ir konteiners, un kādu latu arī samaksāju.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px