Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: labāki nosacījumi lauksaimnieku tiešmaksājumiem ES daudzgadu budžetā

Redakcija

Autors • 27.02.2012.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, Latvijai izdosies panākt labākus nosacījumus lauksaimnieku tiešmaksājumiem ES daudzgadu budžetā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzintars no Barkavas: – Var jau būt, ka izdodas, bet es stipri šaubos. Tiešmaksājumi jau nav vienīgais, kas ietekmē zemnieku darbu. Ļoti svarīgas ir arī iepirkuma cenas. Kā, piemēram, pērn izskanēja, ka graudiem būs paaugstinātas iepirkuma cenas, bet rudenī no tā nekas nesanāca. Iepirkuma cenas zemnieku varbūt interesē pat vairāk nekā tas, ko var dabūt no ES fondiem. Vairāk jau būtu jāatbalsta tie, kas ražo.

Ivo no Ošupes pagasta: – Es ticu, ka tas izdosies. Es pat ceru, ka tiešmaksājumi būs 80 procentu no tā, ko vidēji saņem lauksaimnieki ES. Kā teica viens zemnieks, tādā gadījumā mēs savās zemnieku saimniecībās varētu arī algot strādniekus, nevis kā tagad, pašiem strādāt no tumsas līdz tumsai. Tad arī uz ārvalstīm no Latvijas vairs nebrauktu tik daudz cilvēku.

Madonietis Intars: – Es tam tik ļoti līdzi nesekoju, bet būtu jau labi, ja izdotos panākt taisnīgākus tiešmaksājumus. Tad palielinātos arī viņu konkurētspēja Eiropas tirgū. Par to būtu vairāk jācīnās, varbūt tad solījumi tikts izpildīti.

Madonietis Verners: – Tagad, izskatās, ir jau par vēlu. Agrāk vajadzēja karot par taisnīgākām ES subsīdijām. Mūsējie jau nav cīnītāji. Tas jādara enerģiskāk un visām trijām Baltijas valstīm kopā, pie tam piesaistot arī Poliju. Varbūt tad būs pozitīvs rezultāts, ja, protams, šajā virzienā lielākus pūliņus pieliks EP deputāti no Latvijas, nevis, kā tagad, tikai skaidros žurnālistiem, kāpēc nav iespējami taisnīgāki maksājumi. To pat negribas klausīties.

Einārs no Mētrienas: – Tik maz maksāt Latvijas zemniekiem, kā tagad, vienkārši ir bezkaunība. Es domāju, ka izdosies panākt taisnīgākus maksājumus, jo cik ilgi Eiropa var ņirgāties par mūsu zemniekiem. Es jau saprotu, ka viņiem ir neizdevīgi padarīt Latvijas zemniekus konkurētspējīgus, bet pēc V. Dombrovska tikšanās ar A. Merkeli cerības uz pozitīvu iznākumu ir palielinājušās. Acīmredzot viņa šai sakarā ir ko solījusi, bet sievietes jau savus solījumus parasti izpilda.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px