Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: identifikācijas kartes

Redakcija

Autors • 10.04.2012.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par uzsākto jauna personu apliecinoša dokumenta – personas apliecības jeb identifikācijas kartes – izsniegšanu, un vai jūs arī izmantosit šo iespēju? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Andris: – Es par to vēl domāju. Identifikācijas karte vairāk nepieciešama tad, ja daudz brauc uz ārvalstīm. Ja nebrauc, tad tikpat labi var iztikt ar pasi. Taču es, iespējams, tomēr izmantošu šo iespēju.

Bērzaunietis Gunārs: – Tā ir laba lieta, īpaši, ja vēl tiks ieviesta elektroniskā balsošana. Tad, piedaloties vēlēšanās un dažādos referendumos, pasi vairs nevajadzēs. Neviens neliks arī spiedogus, un, tā teikt, būs tīra lieta. Septembrī būs jāmaina pase, tad izņemšu arī identifikācijas karti.

Ērglēniete Iluta: – Tādas nepieciešamības nav, tāpēc vismaz pagaidām iztikšu ar pasi: diezgan maz jau to vajag. Identifikācijas kartei gan ir vairākas priekšrocības, tā ka tās ieviešanu es atbalstu.

Madoniete Jeuženija: – Es to neizmantošu, man tas nav aktuāli. Es pilnīgi varu iztikt ar pasi. Turklāt es īsti neizprotu tās ieviešanas praktisko nozīmi. Kāda tur starpība, ko ņemt līdzi – pasi vai identifikācijas karti. Un nemaz nav tik daudz gadījumu, kad obligāti ir nepieciešama pase. Vismaz es katru dienu to sev līdzi nenēsāju. Esmu vienisprātis ar premjeru V. Dombrovski, kas ir atzinis, ka identifikācijas karšu ieviešana nav tā aktuālākā un svarīgākā šābrīža aktualitāte. Manuprāt, tā savā ziņā ir iespēja iekasēt papildu naudu no iedzīvotājiem.

Madonietis Guntis: – Īpašas vajadzības pēc identifikācijas kartes nav, līdz ar to pagaidām atturēšos un nepieteikšos tās saņemšanai. Ir taču pase, ir arī autovadītāja apliecība, ko tāpat var izmantot kā personu apliecinošu dokumentu.

Madonietis Pēteris: – Es šo iespēju neizmantošu. Uz ārvalstīm nekur netaisos braukt. Domāju, ka pensionāriem pilnīgi pietiek ar pasi, bet, protams, jaunajiem identifikācijas karšu ieviešana ir laba lieta, ko vajag izmantot.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px