Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Uz darbu eju ar prieku”

Redakcija

Autors • 10.10.2014.

„Uz darbu eju ar prieku”
Burtu lielums

Iestājies skaistais un bagātais rudens ražas laiks, kad pagrabos kārtojas āboli, kartupeļi, ķirbji, kāposti un citas dārza veltes. Paša izaudzētais un pagatavotais, protams, ir visveselīgākais, tāpēc dabas dāvātais jāliek vien lietā, piekrīt Sarkaņu pamatskolas pavāre MIRDZA AKMENTIŅA.

– Ir jau darbs lielāks, ja pats vēlies izaudzēt dārzeņus. Vasarā pēc darba virtuvē tūlīt skrēju uz dārzu. Bet tas vismaz ir veselīgi. Kad nu raža padevusies, tad arī jādomā, ko ar to darīt. Piemēram, izauga daudz pupiņu, tāpat vasarā sausā laika dēļ ļoti daudz bija zaļo tomātu – uzmeklēju receptes un pagatavoju salātus ziemai. Savukārt vīram ļoti patīk sēņot, un šogad ir labs sēņu gads, vēl pagājušajā nedēļā šo to atnesa no meža. Arī sēnes ir pagatavotas salātos ziemai, tad tikai atliek burciņu atvērt un var ēst klāt pie kartupeļiem, vai arī sataisu gatavo maisījumu soļankai – uzreiz var to likt katliņā zupai. Šogad pamēģināju marinēt gurķus nevis ar etiķi, bet gan jāņogām. Tas, tāpat kā citronskābe, mūsu organismam tomēr nav tik veselīgs, bet no jāņogām sanāk maiga, dabiska marināde, – pastāsta Mirdza Akmentiņa.
Strādājot skolā, kad jāpabaro vairāk nekā 40 bērnu, liels uzsvars likts uz veselīgu un dabisku pārtiku. Tā arī ikdienā Mirdza rūpīgi izpēta produktu sastāvu, lai tas būtu pēc iespējas vērtīgāks un veselīgāks. Viņa uzsver: – Veikalā jau krietni rūpīgāk skatos, lai preces sastāvs būtu labs. No majonēzēm vairs atzīstu tikai majonēzi „Francis", tāpat labāk nopirkt gaļas gabaliņu, nevis desu veikalā. Bērniem skolā vārām auksto gaļu no cūkgaļas, arī pastētes un citus gaļas izstrādājumus. Protams, desu nopērc un vari tūlīt ēst, bet ar gaļas pagatavošanu jānodarbojas. Visiem jau patīk ātrāk, vieglāk. To arī pēc bērniem var just, piemēram, daudzi saldo ēdienu pat nav redzējuši vai arī salātus negrib ēst – „es tādu neēdīšu". „Bet tu pagaršo!". Pagaršo un tomēr iepatīkas. Visiem jau mīļākais ēdiens ir makaroni, pat kartupeļus vairs tā negrib ēst. Saldumus ierasts nopirkt veikalā, bet, piemēram, ņem, kurus cepumus gribi… Varbūt „Selga" vēl gana dabiski. Tomēr labāk pašas cepam plātsmaizes, pīrāgus.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2014.

Autore: LAURA KOVTUNA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px