Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ja ko gatavoju, tad daru to no sirds”

Redakcija

Autors • 05.08.2011.

“Ja ko gatavoju, tad daru to no sirds”
Burtu lielums

Dzelzavietei INGAI BROKAI saimniekošana un ēst gatavošana nav sveša lieta, jo ikdienā jāpabaro visa kuplā ģimene – vīrs un trīs bērni. Inga kopš bērnības dzīvo laukos, tādēļ zina, ka vislabākie ēdieni pagatavojami no pašu mājās audzētiem produktiem.

– Ir daudzas tādas lietas, kas mūsmājās iecienītas īpaši. Bērniem, piemēram, ļoti garšo ķirbju-karija krēmzupa. Tā gan vairāk gatavojama rudenī, kad ķirbji ir nogatavojušies. Ķirbji atšķiras ar garšu, taču uzskatu, ka zupā izmantojams jebkurš ķirbis. Kad zupa gatava, sagrauzdēju grauzdiņus, sagatavoju garšaugu maisījumu (baziliks, lociņi) un sablenderēju ar eļļu, izveidojot krēmīgu masu. Ielejot zupu šķīvī, pa virsu uzberu baltmaizes grauzdiņus un ar zaļgano garšaugu maisījumu uzzīmēju, piemēram, virpulīti, vēl iespraužu bazilika lapiņu. Jāteic, ka pašiem es to daru retāk, taču, kad nāk viesi, gribas, lai ir skaistāk. Šis ēdiens, līdzīgi kā citi, ir aizgūts no recepšu grāmatām, taču pati cenšos ikreiz izdomāt jaunu niansīti, – atklāj saimniece.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2011.

Autore: RITA TURKINA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px