Otrdien Madonā, restorānā „Efeja", viesojās restorāna „Elements" pavāre un „Siera kluba" aktīva dalībniece INĀRA LIEPIŅA, lai ar praktiskiem piemēriem parādītu, cik siers var būt plaši izmantojams ēdienu gatavošanā.
Uzsverot to, ka pašmāju ražotais ir vispiemērotākais un garšīgākais, Ināra Liepiņa, praktiskajā daļā semināra „Piena ražošanas un pārstrādes nozare mūsdienās un nākotnē" dalībniekiem gatavojot dažas parauga receptes, izmantoja tieši „Lazdonas piensaimnieka" produkciju. Arī ikdienā viņa atzīst latviskajā virtuvē tik ļoti iederīgo pārliecību, ka dārzeņi jāaudzē pašiem un maksimāli jāizmanto tie produkti, kuriem ir augstāka uzturvērtība.
– Mans pēdējā laika aicinājums ir rupja maluma produktu izmantošana, piemēram, auzu pārslas, klijas, pilngraudu milti, ar ko aizvietot kviešu miltus. Tas vairo uzturvērtību. Otrs – cenšos samazināt cukura daudzumu. Tradicionālās receptes, piemēram, konditorejā, ir ļoti labas, bet gala produkts sanāk ļoti salds. Izmēģinot esmu secinājusi, ka pietiek pat ar pusi no norādītā daudzuma – garša tāpat ir laba, bet ēdiens nav pārsaldināts un tik neveselīgs, – norādīja Ināra Liepiņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.04.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto