Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Zelta nav, jācīnās par bronzu

Redakcija

Autors • 07.04.2010.

Zelta nav, jācīnās par bronzu
Burtu lielums

Lai arī Madonas florbola 2. līgas komanda cīņā par vietu finālā demonstrēja atzīstamu sniegumu, divu spēļu summā tomēr nācās atzīt komandas „Pēdu nav/Burtnieku novads" pārākumu.

Abu komandu savstarpējās cīņas play-off jeb izslēgšanas spēļu ciklā ļoti atgādināja komandu tikšanos regulārajā čempionātā. Līdzīgi kā tad, arī šoreiz madoniešiem mājās izdevās izcīnīt minimālu uzvaru ar rezultātu 5 : 4, taču viesos tika piedzīvota sakāve ar 8 : 4 (regulārajā čempionātā – 8 : 5).

Jāatzīst, ka Madonā 2. līgas komanda aizvadīja vienu no labākajām spēlēm sezonā. Nepilnu 200 karstasinīgu un atbalsta saukļus izkliedzošu skatītāju (par šādu skaitu 1. līgas komanda pagaidām var tikai sapņot) priekšā komanda ļoti sīvā cīņā spēja izraut uzvaru, kaut arī vēl 10 minūtes līdz mača beigām atradās iedzinējos. Pa vieniem vārtiem spēlē guva Mārtiņš Eleksis, Uldis Garančs, Uģis Melbārdis, Alens Dzenis un Edgars Zass (viņa kontā arī divas rezultatīvas piespēles). Noteikti jāuzteic arī Toma Cimmera pārliecinošā spēle vārtos. Ne vienreiz vien viņš glāba komandu šķietami bezcerīgās situācijās (kopējais uz viņa vārtiem izdarīto metienu skaits bija 60!).
Izbraukuma spēlē komandai vairs tik labi neveicās. Jau spēles vidū tablo rādīja nelabvēlīgo 4 : 1 rezultātu, un, kaut gan atlikušajā laikā 3 vārtus komandai izdevās gūt, arī pretinieks savu pārsvaru dubultoja. Madonas komandā pa diviem vārtiem guva tā saucamās ugunsdzēsēju maiņas spēlētāji – Uģis Melbārdis un aizsargs Romāns Babaks.

Saskaņā ar čempionāta nolikumu uz finālu dodas komanda, kas uzvar abu spēļu summā, līdz ar to „Burtnieki" finālā tiksies ar regulārā čempionāta uzvarētājiem florbola klubu „Ādaži", kas divu spēļu summā sagrāva florbola klubu „Valka" (divu spēļu summā 11 vārtu starpība). Tikmēr bronzas medaļas ieguvējs tiks noskaidrots valcēniešu un madoniešu savstarpējā duelī. Spēle notiks jau rīt pulksten 19 Madonas sporta centrā. Nāksim atbalstīt savējos, jo atbalsts viņiem būs ļoti nepieciešams.
Diemžēl 2. līgas finālos neiztika arī bez pamatīgas darvas karotes. Burtiski dažas dienas līdz izslēgšanas spēļu sākumam Latvijas Florbola savienība noteica, ka 2. līgas play-off spēlēs nevar piedalīties tie spēlētāji, kas bijuši pieteikti uz kādu no 1. līgas izslēgšanas spēlēm. Madoniešiem tas nozīmē diezgan smagu robu komandā, jo cīņās pret „Pēdu nav/Burtnieku novads" un FK „Valka" līdz ar to nevar piedalīties seši laukuma spēlētāji un viens vārtsargs (regulārās sezonas laikā viņi visi varēja spēlēt). Kaut arī var saprast citu 2. līgas komandu iebildes pret šādu spēlētāju dalību (analoģisks piemērs kā ar hokeja komandām „Dinamo" un „Dinamo Juniors"), šis tomēr nav korekts veids un laika ietvars, kā risināt šādus jautājumus, jo līdz ar to zem vislielākā sitiena tiek palikta tieši Madonas komanda, kas pirmo spēli bija spiesta aizvadīt ar nepilnām divām maiņām.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AUTORA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px