Decembra nogale un jaunā gada sākums pagalam neveiksmīgs ir izvērties Madonas florbola komandai, kas Latvijas čempionāta 1. līgā nu jau ir cietusi trīs zaudējumus pēc kārtas.
Neilgi pirms Ziemassvētkiem madonieši savās mājās ar rezultātu 4 : 9
piekāpās Austrumu reģiona apakšgrupas līderiem Siguldas „Latgranulai", un arī jaunajā gadā piedzīvoti jau divi zaudējumi – izbraukumā 6 : 4 ar „Rubeni" un pagājušajā svētdienā mājās ar 4 : 10 pret „Cēsis/CB". Pēdējie divi zaudējumi ir īpaši sāpīgi, jo punktu tabulā tieši ar šīm abām komandām būs sīvākā cīņa par to, lai izslēgšanas spēlēs pretī saņemtu pēc iespējas ērtāku pretinieku.
Īpašas ievērības cienīga ir tieši nesenākā spēle ar cēsniekiem. Madonas florbolistu cīņu ar Cēsu komandu varētu vērtēt kā divas pilnīgi dažādas spēles. Vienu, kurā noritēja florbola spēle, un otru, kas vairāk atgādināja kaut ko cīņas sportam līdzīgu. Pirmais periods aizritēja vienlīdzīgā cīņā. Pēc jau pirmajā minūtē kuriozi ielaistiem vārtiem madonieši neapjuka un spēja izveidot virkni bīstamu uzbrukumu uz pretinieku vārtiem. Arī spēle aizsardzībā, uz dažu iepriekšējo maču fona, bija uzlabojusies. Tas deva rezultātu, un perioda 18. minūtē Aleksandrs Grehovs rezultātu izlīdzināja. Jau pēc pāris minūtēm Aleksandrs guva arī otros vārtus, un madonieši pārtraukumā varēja doties ar nelielu pārsvaru. Tiesa, jau pirmajā periodā abu komandu izpildījumā iezīmējās sīkas sadursmes un asumi. Otrā perioda sākums tika aizvadīts līdzīgā tempā kā pirmais. Komandas visai ātri apmainījās ar vārtu guvumu (mūsējiem tos guva Kristaps Savickis), un līdz pat perioda vidum spēle ritēja vienlīdzīgi, taču tam bija lemts mainīties, kad viens pēc otra uz sodīto spēlētāju soliņa tika nosēdināti abu komandu spēlētāji. Par lūzuma brīdi var uzskatīt epizodi, pēc kuras sarkano kartīti (noraidījumu) saņēma Madonas florbola komandas pirmās maiņas spēlētājs Igors Kalnačs. Plāksteri viņam iedeva par to, ka ar sitienu atbildēja uz pretinieka grūdienu, kas arī vairāk atgādināja sitienu. Pēc šīs epizodes abu komandu spēlētāji metās laukumā, tas beidzās ar pagrūstīšanos. Viena no labākajiem komandas spēlētājiem noraidījums, kā arī niknums par to, ka abpusēja noraidījuma vietā tiesneši izvēlējās sodīt tikai mājiniekus, madoniešiem lika zaudēt koncentrēšanos, ko pretinieks ātri vien izmantoja. Uzreiz pēc noraidījuma rezultāts tika izlīdzināts, un pēc pāris minūtēm tika gūti arī ceturtie vārti, kas pēc otrā perioda pārtraukumā ar minimālu pārsvaru ļāva doties jau Cēsu komandai.
Trešais periods mūsu komandai izvērtās par murgu. Pusi spēles mūsējie aizvadīja atzīstami, taču otrajā pusē komandu vairs nevarēja pazīt. Pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā bija zudusi, un tie paši retie mēģinājumi iedabūt bumbiņu pretinieka vārtos bija neveiksmīgi, tikmēr cēsnieki lieliski izmantoja madoniešu paviršību un visa perioda laikā guva 6(!) vārtus. Tiesa, vienus vārtus Didzim Dumbergam spēles noslēgumā atspēlēt izdevās, taču arī no šiem gūtajiem vārtiem bija vairāk ļaunuma nekā labuma, jo Didzis uzreiz pēc vārtu gūšanas zaudēja savaldību pēc kādas pretiniekā spēlētāja replikas, kas rezultējās vēl vienā sarkanajā kartītē.
Kopumā situācija pēc šīs spēles Madonas florbola komandai rādās visai drūma. Ir puslīdz droši, ka Igoram Kalnačam un Didzim Dumbergam vismaz viena spēle būs jāizlaiž. Tā kā pēdējās nedēļās smagas traumas, kas ilgāku laiku neļaus spēlēt florbolu, ir guvuši divi pirmās un otrās maiņas spēlētāji – Maksims Terehovs un Arvis Kreicbergs, komandai ir dots pamatīgs trieciens. Nākamā spēle notiks šosvētdien Rīgā pret apakšgrupas vājāko komandu „Rīgas Lauvas". Šis būtu piemērotākais laiks tiem spēlētājiem, kuri līdz šim bija vairāk palikuši ēnā, uzņemties iniciatīvu apliecināt sevi. Komandas rezervistu soliņš ir pietiekami garš, taču vairāku pamatsastāva spēlētāju trūkums noteikti būs jūtams, tādēļ jo lielāka atbildība gulstas uz pārējiem.
Kamēr Madonas 1. līgas komandu vajā dažādas likstas, nedaudz labāka situācija ir Madonas 2. līgas komandai. Pēdējās divās spēlēs tā spējusi izcīnīt uzvaru, tai skaitā gūt panākumu pagarinājumā pār Kalsnavas komandu, kas tai ļauj pagaidām ieņemt trešo vietu savā apakšgrupā. Mazāk sekmīgi 2. līgā cīnās Kalsnavas komanda, kas šobrīd noslēdz tabulu, taču pēdējo divu spēļu rezultāti – zaudējums „Madonai" pagarinājumā un uzvara pagarinājumā pār ropažniekiem „Jaguāra ķepa" – liecina, ka izkārt balto karogu vēl pāragri.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto