Sestdien zemnieku saimniecības „Palejas" sporta šautuvē atkal, jau no paša rīta, valdīja īpašā gaisotne. Te pulcējās sportisti, lai cīnītos par vietām Madonas rajona atklātajā čempionātā šaušanā ar gludstobra ieročiem. Šī bija jau čempionāta otrā kārta, kurā vairāk vai mazāk varēja iezīmēties komanda – čempionāta uzvarētāja, jo komandas kausu var iegūt no trim kārtām divās uzvarējušie sportisti.
Arī šoreiz sacensības sākās kā vienmēr. Dalībniekus sveica un uzrunāja sacensību galvenais tiesnesis Andris Ivanovs, protams, neaizmirstot atgādināt par drošības noteikumiem, rīkojoties ar šaujamieročiem.
Atšķirībā no pirmās kārtas, dalībnieku bija par ceturto daļu mazāk, un uz starta izgāja trīsdesmit deviņi sportisti. Droši vien kāda daļa pēc pirmās kārtas, novērtējot situāciju spēku sadalījumā, no spēles par uzvaru izstājās. Tāpat zināma ietekme bija arī citviet šai pašā sestdienā notiekošajām šaušanas sacensībām, kas arī piesaistīja sportistus. Ņemot vērā iepriekš minēto, darbdienu izdevās beigt krietnu stundu ātrāk nekā pirmajā posmā. Un tā vēl saule spoži raudzījās to sejās, kas dzeltenajā rezultātu lapā jau bija saskatījuši savus vārdus ar attiecīgām atzīmēm par veiksmi, kad arī diplomi bija sarakstīti un sacensību dalībniekus aicināja stāties noslēguma ierindā.
Turpinot tradīciju, kā pirmos apskatām skrejošā rukša medītājus. Vīru konkurencē tie sarindojās šādi: Pēteris Vilciņš, Tālis Zalva un Māris Caunītis. Savukārt jauniešiem labāko trijotne: Jānis Vilciņš, Kaspars Avens un Ervīns Praņevskis.
Šķirot lapu tālāk, redzam, kā gājis lidojošo šķīvīšu medīšanā sportingā. Te pārsvarā parādās citi vārdi. Vīru vidū labāko trijnieks – Vilnis Zvirgzdiņš, Jānis Gulbis un Edgars Šķēle, bet jauniešiem un dāmām trijotne sakārtojās šādā secībā: Agnese Caune, Egils Āboliņš un Kaspars Avens.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.05.2007.
Autors: OĻĢERTS SKUJA
OĻĢERTS SKUJAS foto