9.-20. jūnijā Valmierā un 10.-11. jūlijā Jēkabpilī, kur ir labākie stadioni valstī, notika Latvijas čempionāti jaunajiem vieglatlētiem. Madonas rajona vieglatlēti izcīnīja 7 dažāda kaluma medaļas.
Valmierā sacentās „A" un „C" vecuma grupas sportisti. A grupā (1992.-1993. g. dz.) par divkārtēju LR čempionu trīssoļlēkšanā kļuva cesvainietis Jānis Vanags –13 m 73 cm. Vēl Jānim bronzas medaļa 110 m barjerskrējienā – 15,71 sek. Savukārt sudraba medaļu 1500 m izcīnīja ļaudoniete Diāna Jakubjaņeca – 4.57,89 min. Vēl augstā 6. vieta 100 m varakļānietim Laurim Ikauniekam – 11,83 sek. C grupā (1996.-1997. g. dz.) šoreiz bija jāiztiek bez medaļām, taču jāuzteic madonieši Kaspars Krūmiņš
100 m (13,77 sek.) – 7. vieta un Elīza Rudzīte 1000 m (3.38,8 min.) – 8. vieta.
Savukārt Jēkabpilī spēkiem mērojās junioru un vidējās „B" vecuma grupas sportisti. Junioru grupā (1990.-1991. g. dz.) pie skaistām uzvarām tika madoniete Baiba
Krauklīte 4 kg lodes grūšanā – 11m 77cm un kalsnaviete Ilva Bikanova augstlēkšanā – 1 m 69 cm. Vēl Baibai 2. vieta diska mešanā – 34 m 62 cm, bet Ilvai 3. vieta tāllēkšanā – 5 m 30 cm. B grupā (1994.-1995. g. dz.) labākais sniegums kusēnietim Robertam Naglim 100 m (12,70 sek.) – 7. vieta, madonietim Emīlam Ozoliņam augstlēkšanā (1 m 60 cm) – 7. vieta un ļaudonietim Rūdolfam Beļauniekam 4 kg lodes grūšanā (11 m 46 cm) – 8. vieta. Jāatzīmē, ka visi trīs sportisti sasniedza jaunus personiskos rekordus.
Autors: ANITA KRAUKLĪTE
Foto no personiskā arhīva