Jūnija nogalē Aizkrauklē notika Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības (LSVS) 46. sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, futbolā, volejbolā, basketbolā un rokasbumbā. Madonas rajona komandas startēja pirmajos divos sporta veidos.
Futbolā vīriešiem (V-40+) mūsu rajona komanda – Jaroslavs Kuibida, Dmitrijs Markevičs, Sergejs Červjakovs, Andrejs Petrovs, Aleksejs Ustinovs, Vasilijs Kostaščuks, Linards Lancmanis, Sigvars Kornets un Guntis Apīnis – pirmajā spēlē ar 2 : 1 uzvarēja Ventspils futbola komandu (vārtus guva Kuibida un Lancmanis) un kvalificējās finālam. Tajā, zaudējot Daugavpils pilsētas futbolistiem, mūsējie izcīnīja sudraba medaļas.
Vieglatlētikā sacensības risinājās divas dienas. Sestdien, kad pārsvarā lija, sekmīgi startu uzsāka arī mūsējie: Zigmunds Āboliņš V-45+ grupā, pārsteidzot sevi un komandas biedrus, divreiz izcīnīja "zeltu" – 100 metru skrējienā un trīssoļlēkšanā.
Uzvaras guva arī Anta Holste S-30 grupā augstlēkšanā, Santa Jukšinska S-35 grupā lodes grūšanā (svētdien noslēgumā uzvarot arī diska mešanā), Līga Platpīre S-55 grupā šķēpa mešanā. Zinaīda Rācenāja S-65 grupā uzvarēja 800 metru skrējienā (svētdien uzvarēja arī 400 un 3000 metru skrējienā). Vilnis Vaļkins (V-45) uzvarēja augstlēkšanā un lodes grūšanā, Sanita Kolna (S-35) – 300 metru skrējienā. Uldis Sudārs (V-50) palika nepārspēts tāllēkšanā (vesera mešanā – "sudrabs"). Ansis Regža (V-45) uzvarēja tāllēkšanā. Trīs sudraba medaļas tika Dacei Saulītei (S-50) – 3 un 5 km soļojumā un 400 metru skrējienā, bet Mārai Rināsai divreiz "bronza" – 400 metru un 800 metru skrējienā. Aināram Briedim (V-35) – "sudrabs" lodes grūšanā un "bronza" diska mešanā, Ansim Deksnim (V-65) – "sudrabs" 100 metru skrējienā, Helmutam Polim (V-40) – "bronza" 1500 metru skrējienā, Miervaldim Jaundālderam (V-55) – bronza šķēpa mešanā. Mazajā zviedru stafetē Māra, Dace, Anta un Sanita, zaudējot 15 sekundes simtdaļu "bronzai", ieguva 4. vietu.
Kopumā komandai: "zelts" – 14, "sudrabs" – 11, "bronza" – 8, un mūsējie ierindojās 5. vietā (aiz Ventspils, Daugavpils, Liepājas, Rīgas komandas) – pirmie starp lauku rajoniem.
Jāatzīmē, ka nedēļu iepriekš mūsu riteņbraucējiem pienācās 2. vieta komandu vērtējumā, izņemot individuāli startējošos no kopvērtējuma. Lieliski!