Pagājušajā sestdienā aptuveni 250 Madonas sporta centra apmeklētāju bija liecinieki aizraujošai, dinamiskai sporta komandu cīņai, kur spēles liktenis izšķīrās tikai pēdējā minūtē, – Latvijas florbola čempionāta virslīgas sezonas atklāšanas spēlei starp pagājušās sezonas finālistiem – „RTU/Inspecta" un „Lekrings".
Lieki teikt, ka tik augsta līmeņa florbola spēle Madonā vēl nebija notikusi, taču, pateicoties jaunuzceltajam sporta centram, kā arī novada sporta dzīves organizatoru, florbola kluba „Madona" un Latvijas Sporta savienības aktivitātei, lielais florbols tika atvests arī pie mums. Paldies jāsaka veikalam „Lukss" par labākajiem spēlētājiem sarūpētajām dāvanām un deju grupas „Aliens" meitenēm par uzstāšanos spēles starplaikos. Prieks arī, ka „RTU/ Inspecta" sastāvā varējām redzēt arī divus madoniešus – Valēriju Bodnieku un Ivo Preisu, kas tikai neilgi pirms jaunās sezonas sākuma no „Lekringa" pārceļoja pie studentiem.
Daudz kļūdu un paviršību
Pēc īsām Madonas novada domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera un Latvijas Florbola savienības vadītāja Ilvja Pētersona uzrunām laukumā devās divas pagājušās sezonas spēcīgākās Latvijas komandas. Pavasarī finālos redzētā spraigā cīņa un „Lekringa", kam sezonas laikā tika prognozēts zelts, vēlme revanšēties jau pirms spēles liecināja par to, ka šī nebūs formāla divu komandu tikšanās mazsvarīgā spēlē – abas komandas vēlējās jau sezonas sākumā izteikt pretenzijas uz zeltu. Tā arī notika, un madoniešus, kā arī abu komandu līdzjutējus, kas bija ieradušies kuplā skaitā, komandas priecēja ar skatāmu florbolu.
Uz pirmajiem vārtiem ilgi nebija jāgaida, tos „Lekrings" guva jau 48. sekundē. Pēc brīža bumbiņu pretinieka vārtos raidīja arī „RTU/Inspecta". Tiesa, kopumā periods neveiksmīgāks izvērtās studentiem. Viņi bieži iekrita aizsardzībā un pieļāva muļķīgas kļūdas laukuma vidusdaļā, arī Valērijs Bodnieks, kas pretendē uz iekļūšanu valsts izlasē, uz kopējā komandas paviršās spēles fona nebija glābējs, kā rezultātā pirmais periods noslēdzās ar rezultātu 3 : 1 cēsnieku labā.
Otrais periods iesākās līdzīgā manierē, komandas apmainījās ar vārtu guvumu (vieni no tiem – arī Ivo Preisa kontā), taču vienā minūtē ielaisti divi vārti, pēc kuriem „RTU/Inspecta" nomainīja vārtsargu, kā arī perioda galotnē vēl vieni zaudēti vārti vedināja uz domām, ka studentiem visas cerības uz izglābšanos ir vējā, jo vienā periodā atspēlēties no 7 : 3, pie tam pret Latvijas vicečempioniem, ir teju neiespējami.
Trešais periods – visspraigākais
Pirmos divus periodus spēles tempa ziņā par ļoti ātriem nosaukt nevarēja, un tas par labu nāca cēsniekiem, taču „RTU/Inspecta" treneris un spēlētāji acīmredzot bija izdarījuši secinājumu, ka spēle ir jālauž, kāpinot tempu, kas arī tika darīts. Šādos apstākļos daudz komfortablāk jutās rīdzinieki, kas uz pretinieku fona ir pieredzējušāki. Jaunajiem „Lekringa" spēlētājiem bija grūti izskraidīt līdzi saviem pretspēlētājiem, kā arī ātrais spēles temps noveda pie vēl lielāka brāķa piespēlēs, un komanda iekrita uz ātrajiem pretuzbrukumiem, kas rezultējās likumsakarīgi zaudētos vārtos. Kad tablo rādīja, ka līdz mača beigām atlicis nedaudz vairāk par 2 minūtēm, studenti jau bija panākuši 7 : 7 un spēle faktiski sākās no jauna. Nekas gan neliecināja par to, ka komandas mača likteni vēlas izšķirt pagarinājumā vai bullīšos, un spēles ātrais temps neatslāba. Fortūna šoreiz uzsmaidīja „Lekringa" spēlētājiem. Pēc precīzas Madonas florbolistus šosezon trenējošā Andra Malkava piespēles (viņam šis bija sestais rezultativitātes punkts spēlē – trīs vārti un trīs piespēles) Tomam Rīsmanim, kas, pretinieka nepamanīts, izspruka vārtu priekšā, tika gūti uzvaras vārti. Studenti pēdējās sekundēs vēl paguva izveidot pāris bīstamu uzbrukumu, taču mainīt spēles iznākumu viņiem vairs neizdevās, un vārtiem bagātā spēle noslēdzās ar Cēsu „Lekringa" uzvaru – 8 : 7.
Viens no labākajiem koka segumiem Latvijā
Pēc spēles „RTU/Inspecta" vadītājs Gints Bikars minēja to, ka starpsezonā komandā nomainījusies teju puse spēlētāju un tik īsā laikā pilnīgu saprašanos laukumā vēl grūti panākt, tādēļ arī bija tik daudz kļūdu piespēlēs un aizsardzībā.
Abu komandu spēlētāji uzslavēja Madonas sporta centru, kur ir radīti lieliski apstākļi florbola attīstībai un treniņprocesam, savukārt „Lekringa" galvenais treneris Normunds Grunckis atzina, ka Madonas sporta centrā ir, iespējams, labākā koka grīda Latvijā, vienīgi žēl, ka šeit pagaidām nav virslīgas līmeņa komandas.
Kaut arī līdz virslīgai mūsu florbolistiem vēl jāaug, nākamais solis aiz tās ir 1. līga, kur šogad, tāpat kā iepriekšējās sezonās, spēlēs Madonas florbolisti. Pirmo spēli komanda aizvadīs 18. septembrī pulksten 13 Madonas sporta centrā pret Burtnieku novada komandu, kas pagājušajā sezonā izcīnīja tiesības startēt otrā spēcīgākajā Latvijas florbola līgā. Uz spēli tiek laipni aicināti visi florbola līdzjutēji. Kā zināms, skatītāju atbalsts sportistiem sniedz papildu motivāciju cīnīties par uzvarām un pietuvināties galvenajam mērķim – tiesībām spēlēt virslīgā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
DĀVJA VECKALNIŅA foto