No 10. līdz 13. maijam Ventspilī notika Latvijas Jaunatnes olimpiāde vasaras sporta veidos, kurā piedalījās arī Madonas rajona jauno sportistu delegācija, ko vadīja Māris Gailums. Šoreiz rezultāti gan nav tik labi, kā pierasts redzēt Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē.
26 rajonu pašvaldību komandu konkurencē skolēni no Rīgas rajona izcīnīja 15 zelta, 12 sudraba un 12 bronzas medaļas. Otrajā vietā ierindojās Limbažu rajona komanda (9 zelta, 3 sudraba un 3 bronzas medaļas), bet trešo vietu pēc izcīnīto medaļu skaita ieņēma Dobeles rajona jaunatnes komanda (8 zelta un pa 3 sudraba un bronzas medaļām).
Latvijas Jaunatnes olimpiāde Ventspilī norisinājās 20 vasaras sporta veidos, un meistarības grupā tika pieteikti 2209 dalībnieki no republikas rajonu un pilsētu pašvaldībām. Ventspilī jaunieši sacentās badmintonā, basketbolā, cīņā, džudo, florbolā, futbolā, galda tenisā, handbolā, orientēšanās sportā, peldēšanā, mākslas un sporta vingrošanā, riteņbraukšanā, svarcelšanā, vieglatlētikā un volejbolā, kā arī skeitbordā, kas bija kā paraugdemonstrējumu sporta veids.
No Madonas rajona komandā tika iekļauti 8 vieglatlēti – Baiba Krauklīte, Ilva Bikanova, Vineta Podniece, Lolita Gundareva, Emīls Desjatņikovs, Raivis Andžāns, Andrejs Dombrovskis, Jānis Žmui-dins, kopā ar viņiem bija vieglatlētikas treneri Anita un Aleksandrs Krauklīši. Startam orientēšanās distancēs tika pieteikti 8 Madonas BJSS orientieristi – Elīna Svilpe, Agnese Dadzīte, Astrīda Bērziņa, Zane Čamane, Jānis Sārs, Jānis Raize, Jānis Bernāns, Kristaps Šreibers, kas devās uz olimpiādi kopā ar treneri Gunāru Ikaunieku. Savai komandai līdzi juta arī Jānis Pomers un Jānis Ādamsons no Madonas BJSS.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.05.2007.