Otrdien sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils" jau 20. reizi norisinājās Madonas novada pašvaldības, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas sadarbībā ar Armijas sporta klubu un Jaunsardzes centru rīkotās pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas sacensības militarizētajās stafetēs, kurās piedalījās 36 skolēnu un jaunsargu komandas.
Par spīti martam ar sniegu joprojām bagātajā Smeceres silā jauniešiem militarizētajā stafetē vairākos etapos bija jāveic virkne pārbaudījumu.
Pirmajā etapā vienam no pieciem komandas dalībniekiem bija jāveic 600-800 metru garš skrējiens un ar pneimatisko šauteni guļus stāvoklī jācenšas no 10 metru attāluma sašaut kustīgus balonus. Otrajā etapā nākamajam dalībniekam skrējiens jāatkārto un jāmet horizontālā mērķī trīs granātas. Trešajā etapā komandas biedrs veic 600-800 metru garu slēpojumu ar koka slēpēm, savukārt ceturtais komandas dalībnieks, pārņemot stafeti, šo pašu distanci noskrien un cenšas ar mazkalibra šauteni noguldīt piecus biatlona mērķus. Piektajā etapā pēdējais komandas dalībnieks noskrien jau iepriekš minēto distanci, pēc kuras pārējie komandas dalībnieki viņu uz nestuvēm aizgādā līdz finišam. Par katru pieļauto kļūdu komandu dalībnieki saņēma soda punktus, kas katrs bija līdzvērtīgi 10 soda sekundēm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.03.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto