Noslēdzies Madonas novada atklātais čempionāts šaušanā ar gludstobra ieročiem. Aizpagājušajā sestdienā „Paleju" šautuvē, pēc jūlija svelmē notikušās otrās sacensību kārtas, uz trešo un izšķirošo pulcējās sportisti. No rīta laiks rādījās sacensībām īsti piemērots. Svelme atkāpusies, vējš neplosās. Atliek tikai darboties, lai noskaidrotu spēcīgākos sportistus un komandu pirmajā Madonas novada čempionātā šaušanā, jo visi iepriekšējie taču notika zem Madonas rajona karoga.
Kā jau tas gadu gaitā iegājies, uz trešo, tātad pēdējo, čempionāta kārtu dalībnieku kopskaits sarūk, jo atkrīt tie, kas praktiski vairs nevar izcīnīt individuālās medaļas. Arī komandu liktenis zināmā mērā ir nojaušams, kaut arī blakus katra šāvēja meistarībai stāv arī smaidošā viltniece Fortūna…
Tad skatāmies, kā trešajā posmā veicies vīriem, ņemot uz grauda skrejošā rukša siluetu. Te nepārspēts palika Aigars Legzdiņš. Viņam sekoja Vilnis Zvirgzdiņš un Edgars Zeidmanis.
Jauniešiem šajā disciplīnā pirmais – Tomass Jaunzems, otrais – Dairis Neilands, trešais – Pēteris Vīrs.
Amerikāņu trapā vīri vietas sadalīja šādi: Oskars Zeps, Jurijs Prokofjevs un Vilnis Zvirgzdiņš. Jauniešu un dāmu grupā, kā parasti, līdere Agnese Caune. Otrā vieta – Laurim Skrastiņam, bet trešā – Dairim Neilandam. Attiecībā uz Agnesi Cauni – zinot viņas panākumus lidojošo šķīvīšu medībās daudz augstāka ranga sacensībās, faktiski viņas starts kā amerikāņu trapā, tā sportingā ir ārpus konkurences vērtējams šaušanas meistarībā.
Apskatot rezultātus sportingā vīru konkurencē, atkal kā pirmo sastopam Oskara Zepa vārdu. Otrais – Egils Āboliņš, trešais – Edgars Šķēle. Jauniešu un dāmu saraksts secībā šāds: Agnese Caune, Lauris Skrastiņš un Dairis Neilands.
Tādi ir Madonas novada atklātā čempionāta šaušanā individuālie rezultāti trešajā, šos mačus noslēdzošajā posmā, no kuriem attiecīgi summējas komandu ieguvums. Pēc otrās kārtas rakstīju, ka intriga attīstījusies un gaidīsim trešo kārtu, jo pa vienai uzvarai bija Gulbenes un Madonas MMB komandām, dodot iespēju cerēt, ka varbūt… varbūt arī mūsējiem uzsmaidīs veiksme, jo, kamēr mači notika zem rajona karoga, kaimiņu komanda uzvaras kausus rindoja savās mājās. Bet par cerību reizēm mēdz izteikties ne visai atzinīgi, un šoreiz sastāva maiņa mūsējo komandā to pilnā mērā apstiprināja. Trešajā posmā komandas sarindojās šādā secībā: pirmā vieta – komandai „Gulbene", otrā – Madonas MMB, bet trešā – komandai „Mārkulīči".
Pats par sevi saprotams, ka šādā pašā secībā komandas saņēma pirmā Madonas novada čempionāta šaušanā ar gludstobra ieročiem kausus.
Summējot divos sacensības posmos gūtos rezultātus individuāli, pirmā Madonas novada čempionāta medaļas saņēma kupls pulks sportistu. Par mežarukša sekmīgu ganīšanu zelts tika Aigaram Legzdiņam, sudrabs – Vilnim Zvirgzdiņam, bronza – Andrim Stūrītim. Jaunieši šajā disciplīnā pēc medaļu svara un spožuma sarindojās šādi: Laurim Skrastiņam – zelts, Kristapam Ķulim – sudrabs, bet Pēterim Vīram – bronza.
Amerikāņu trapā vīriem zelts pienācās Oskaram Zepam, sudrabs – Vilnim Zvirgzdiņam. Jaunieši, dāmas – Agnesei Caunei zelts, Laurim Skrastiņam sudrabs, Kristapam Ķulim bronza.
Sportingā vīriem zeltu izcīnīja Edgars Šķēle, sudrabu – Oskars Zeps, bronzu – Jurijs Prokofjevs. Tālāk – zelts Agnesei Caunei, sudrabs Dairim Neilandam, bet bronza Laurim Skrastiņam.
Šā gada čempionāts noslēdzies, sportistu treniņi turpinās. Līdztekus mačiem, kas varbūt notiks kaut kur citur, pulveris jātur sauss vēl priekšā stāvošajai „Paleju" kausa izcīņai.
No protokoliem izrakstīja
un fotografēja
OĻĢERTS SKUJA