Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Tikšanās ar olimpisko čempionu

Redakcija

Autors • 30.03.2009.

Tikšanās ar olimpisko čempionu
Burtu lielums

Vasarā, kad televīzija raidīja BMX fināla translāciju no Pekinas olimpiskajām spēlēm, komentētājs kliedza: "Māris Štrombergs! Māris Štrombergs!" Sportists to paveica – uzvarēja un ieguva Latvijas pirmo zelta medaļu BMX braukšanā olimpiskajās spēlēs. Mārim līdzi juta un par uzvaru priecājās ne tikai Valmierā, kur Māris dzīvo pašlaik, bet arī Māra vecāku dzimtajā pilsētā Cesvainē.

26. martā olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa treneris, komandas biedrs Ivo Lakučs tikās ar cesvainiešiem Cesvaines vidusskolā. Sportistiem ienākot zālē, skanēja aplausu un ovāciju vētra. Tik ļoti gaidīti viņi bija.

Vispirms treneris Ivo iedrošināja zālē esošos uzdot jautājumus viņam. Māris lika pasmaidīt, stāstot, ka viņi ir tieši tādi paši cilvēki, kā mēs visi, un mēs vēlāk varēsim viņus pat aptaustīt. Kā jau Ivo teica, vēl nekādas pieredzes runāt publikas priekšā viņiem neesot, Māris pat esot nedaudz kautrīgs.

Ivo Lakučs iesāka ar stāstījumu par BMX vēsturi un pirmsākumiem Latvijā. Publika bija diezgan kūtra, un tikai daži uzdeva jautājumus. Vēlāk Ivo izdomāja, ka katram, kurš uzdos jautājumu, tiks kartīte ar olimpiešu attēliem un autogrāfiem. Tad gan augšup izslējās daudz jo daudz roku. Māris un Ivo cītīgi atbildēja uz visiem jautājumiem, jo klausītāji tiešām bija ieinteresēti.

Māris stāstīja, ka nodarboties ar šo sporta veidu sācis jau agrā bērnībā. Tētis viņu aizvedis uz treniņu vietu paskatīties, kā tur viss notiek. Māris sākotnēji nedaudz nobijies, ka tas viss ir bīstami un sarežģīti, tomēr saņēmies. Cītīgi trenējies un jau deviņu gadu vecumā kļuvis par Eiropas čempionu savā vecuma grupā. Tā tas notiek arī līdz šim – čempionātos un sacensībās, kur Māris piedalās, viņš gūst ievērojamus panākumus. Piemēram, šajā sezonā no aizvadītajām divpadsmit sacensībām Mārim ir četras uzvaras un vairākas otrās vietas. Māris smej, ka viņam medaļu ir tik daudz, ka tās novietotas pat pagrabā.

Vaicāts par emocijām pirms starta olimpiādes fināla braucienā, Māris atbildēja, ka tās neesot tādas emocijas, kuras viņš vēlas atcerēties. Izrādās, ka Mārim no visām valstīm, kurās viņš startējis, tuvāk sirdij ir ASV, bet Ivo ļoti paticis Ķīnā. Vislabākā trase esot Pekinā, bet viennozīmīgi vismīļākā – Valmieras trase. Nopietni nodarboties ar sportu Māris plāno līdz 29 gadu vecumam, tātad paredz piedalīties vēl divās olimpiskajās spēlēs. Olimpietis atklāja, ka ik pa laikam gadoties arī kuriozi, piemēram: reiz, aizbraucis uz sacensībām, Māris konstatējis, ka somā ielicis tikai vienu velosipēda ratu, tad nu nekas cits neatlicis, kā trūkstošo nopirkt turpat uz vietas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2009.

Autore: RITA TURKINA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px