Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tikko ir sniegs, ir arī slēpotāji

Redakcija

Autors • 03.01.2012.

Tikko ir sniegs, ir arī slēpotāji
Burtu lielums

Jaunais gads Madonā atnāca ar sniegu, tāpēc sportiskākie bērni, jaunieši un arī pieaugušie priecājas par uzkritušo sniega kārtu, kas ļauj doties "Smeceres sila" baltajās distanču trasēs un slēpot.

Šoziem tā pa īstam slēpot ir sanācis tikai retajam un pavisam maz, jo baltās ziemas vietā Latvijā valdīja neierasts siltums un brūni zaļais tonis. Tomēr Madonā, ko savulaik novadnieks un olimpietis Roberts Raimo ierosināja nodēvēt par ziemas galvaspilsētu, neviena ziema bez sniega un iespējām slēpot nav pagājusi. Kaut vai "ķerot" sniegotos brīžus, tomēr bez slēpošanas nepaliksim.
Aktīvākie kalnu slēpotāji sezonu atklāja jau pagājušā gada 24.-26. decembrī. Vieni paspēja atklāt sezonu Gaiziņkalna "Mazā Golgāta" trasē, kas bija kļuvusi balta, saražojot mākslīgo sniegu. Savukārt distanču slēpotāji izmantoja iespēju paslēpot pa nelielo aplīti sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" dažās vēsākās dienās, kas bija, sākot no Ziemassvētkiem. Protams, klimatiskie apstākļi šoziem ir neierasti silti,
tāpēc neticīgākie jau sākuši gausties, ka slēpot diez vai sanāks.
Uz vaicājumu par slēpošanas sacensību kalendāru Madonas BJSS slēpošanas nodaļas vadītājs Dainis Vuškāns atbildēja: – Pagājušajā gadā ieplānotās sezonas atklāšanas sacensības bija jāatliek, jo nebija sniega. Arī tagad skats uz turpmāko ir vienkāršs – sāksies ziema, sāksies arī sacensības. Tagad, kad ir sniegs, notiek treniņi, bet neviens neņemas prognozēt, kāds būs laiks nedēļas beigās, vai būs sals, vai tas sniegs, kas uzkrita, nokusīs. Kaut ko ieplānot ir grūti, kaut mums ir iepriekš sagatavots sacensību kalendārs. Ar to var iepazīties interneta mājas lapā www.madonassports.lv. Datumi ir sarakstīti, bet plānā notiek arī izmaiņas. Laikraksta "Stars" kausu izcīņa stafešu slēpojumā ir ierakstīta 25. martā. Pērn šajā laikā vēl bija slēpošanai piemēroti apstākļi, bet nevar zināt, kā būs šogad. Patlaban Madona ir vienīgā vieta, kur distanču slēpotāji un biatlonisti var trenēties. Priekuļos un citās vietās nav tādu apstākļu, tāpēc pie mums brauc slēpotāji arī no Alūksnes, Daugavpils, Pļaviņām un citām vietām.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px