To, ko biatlonistam nozīmē precīzi sašaut visus mērķus un ko maksā katra kļūda, zina ikviens šī grūtā sporta veida piekritējs. Arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Rolands Pužulis. Jau 17 gadu vecumā sportista gaitas biatlonā viņu ir aizvedušas uz treniņnometnēm Zviedrijā un Somijā, kā arī sacensībām Spānijā, Vācijā, Slovākijā. Šosvētdien viņš dodas uz Eiropas čempionātu Čehijā.
Pēc trijām atlases sacensībām, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Otepē un tepat Priekuļos, šogad kļuva zināms Latvijas junioru un jauniešu sastāvs, kas janvāra beigās un februāra sākumā piedalījās pasaules čempionātā biatlonā Vācijas pilsētā Rūpoldingā. Jauniešu izlasē kopā ar Oskaru Muižnieku, Aleksandru Sverčkovu no Alūksnes, Artūru Koļesņikovu no Daugavpils Latviju pārstāvēja arī Madonas BJSS audzēknis Rolands Pužulis.
Rolands Pužulis mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 11.c klasē, bet ir vestēnietis. Slēpot sāka, jau mācoties Vestienas pamatskolas 1. klasē, pie sporta skolotāja Daiņa Vuškāna, nopietni nodarboties ar slēpošanu un biatlonu – kopš 4. klases. Beidzamos gadus Madonas sporta skolā viņa trenere ir Aira Bērziņa. Šogad Rolands apliecināja savu labo sportisko formu, iekļūstot Latvijas jauniešu izlasē.
Pēc atgriešanās no nozīmīgajām sacensībām aicināju Rolandu Pužuli uz sarunu un vaicāju, kā viņš vērtē spēku samēru, dodoties distancē kopā ar pasaules valstu labākajiem sportistiem.
Uz veiksmi Rolands īpaši nepaļaujas, jo, ja slēpošanā gandrīz viss ir prognozējams, biatlonā neko nevar zināt pat līdz beidzamajai šautuvei. – Par slēpošanu esmu vienmēr pārliecināts, bet šaušanā tomēr ir arī kļūdas. Ziemā man labāk veicas šaušanā guļus, bet arī par šaušanu stāvus nevaru sūdzēties. Vienīgais, pie kā ir jāpiestrādā, tā ir ātršaušana. Mums, latviešiem, ir laba precizitāte, bet sagatavošanās šāvienam ir par ilgu, citi mūs apsteidz ātrumā, – uzskata Rolands.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.02.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto