No 11. līdz 13. janvārim Madonas BJSS basketbola nodaļas 1993. g. dz. jauniešu komanda ar pārsteidzoši labiem panākumiem piedalījās 11. starptautiskajā basketbola turnīrā „Cēsu kauss 2008". Mājās pārvesti 2. vietas diplomi un sudraba medaļas.
Arī šogad turnīrā piedalījās komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Zviedrijas.
Madonas komandai bija jācīnās 8 komandu konkurencē. 11. janvārī apakšgrupā ar rezultātu 57 : 38 izcīnījām uzvaru pār J. Rimbenieka trenēto „VEF/Ķekava" komandu, bet vēlāk arī spraigā cīņā ar rezultātu 52 : 49 pārspējām Saldus komandu.
12. janvārī apakšgrupas pēdējā cīņā ar rezultātu 34 : 50 zaudējām Valmieras komandai, kuras sastāvā spēlēja arī bijušais Madonas sporta skolas audzēknis Agnis Dzenis. Savā apakšgrupā ierindojāmies 2. vietā, un dienas otrajā spēlē bija jātiekas ar otras grupas spēcīgāko komandu „Cēsis". Tas nozīmēja, ka šīs spēles uzvarētājs izcīna tiesības spēlēt finālā, bet zaudētājs spēlē par 3. vietu turnīrā. Ļoti saspringtā spēlē Madonas komandai tomēr izdevās pieveikt „Cēsis" ar rezultātu 57 : 50. Finālā atkārtoti cīnījāmies ar „Valmieru", bet arī šoreiz zaudējums (46 : 57), un izcīnīta augstā 2. vieta turnīrā. Turnīra beigu rezultāti 1993. g. dz. jauniešu komandām ir šādi: 1. v. -„Valmiera", 2. v. – „Madona", 3. v. – „Kohila SK/Marjamaa" (Igaunija), 4. v. – „Cēsis", 5. v. – „Alūksne", 6. v. – „Saldus", 7. v. – „VEF", 8. v. – „Tukums".
Šīs vecuma grupas simboliskajā labāko spēlētāju piecniekā komandu treneri iebalsoja arī madonieti Māri Cīruli, kas ieguva savā īpašumā piemiņas balvu.
Autors: AGNIS BEĶERIS
basketbola komandas treneris
Foto no turnīra