Skolēnu brīvlaikā (no 28. marta līdz 1. aprīlim) Madonas BJSS jaunie basketbolisti piedalījās starptautiskajā basketbola turnīrā Prāgā.
Čehijas galvaspilsētā Prāgā šis turnīrs notika jau 15. reizi. Turnīrā piedalījās 120 komandas 8 vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm. Dalībnieku vidū bija komandas no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Ungārijas, Horvātijas, Slovēnijas, Slovākijas, Beļģijas, Rumānijas, Bulgārijas, Dienvidslāvijas, Grieķijas, Itālijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Īrijas un Spānijas. Madonas BJSS divas jauniešu komandas (1998. g. dz. un 1999. g. dz.) bija vienīgās no Latvijas. Visas spēles noritēja vienā milzīgā hallē, kurā bija 12 spēļu laukumi.
1998. g. dz. jauniešu komanda pirmajā dienā izcīnīja uzvaru spēlē ar BK „Kralupy" (Čehija)un KK „Wroclaw" (Polija). Stiprāko komandu sešniekā izcīnīta uzvara pret BK „Ždarn.Sazavou" (Čehija) ar 45 : 23, uzvara pār BK „Zbraslav" (Čehija) ar 67 : 36, uzvarēta arī slovāku komanda BKM SPU „Nitra 2" ar 53 : 29. Zaudējām spēlē ar BKM SPU „Nitra 1" (Slovākija) – 46 : 49 – un ar „Brose Basket Bamberg" (Vācija) – 35 : 76. Izteikti līderi bija vācieši, viņu „Brose Basket Bamberg" vīru komanda spēlē augstākajā Eiropas līmenī Eirolīgā, bet trim komandām iznāca skaitīt punktus savstarpējās spēlēs, un labākā bilance bija mūsējiem. Līdz ar to turnīra pēdējā dienā 1998. g. dz. jauniešiem superfinālā tikās „Brose Basket Bamberg" un Madonas BJSS komanda. Šeit jau mūsu puišiem bija pazudis rūgtums un bailes par iepriekšējo maču, un fināls iznāca ļoti skatāms un interesants, jo Madonas BJSS komanda, rādot ļoti saturīgu sniegumu, lika vācu komandai panervozēt. Fināla rezultāts (34 : 41) bija par labu vāciešiem, bet izcīnīta ļoti svarīga un skaista 2. vieta turnīrā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.04.2013.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris