Kaut astronomiskais pavasaris tuvojas, cepure, cimdi un pat vilnas zeķes bija vajadzīgas, lai 16. marta vējainajā un saulainajā dienā ar sala zobiem piedalītos sacensībās sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils". Tomēr aktīvākie distanču slēpotāji vienmēr ir uz strīpas, lai kādi laikapstākļi arī būtu.
Daudziem dalībniekiem, piedaloties tradicionālajā laikraksta "Stars" un Madonas novada pašvaldības organizētajā slēpošanas stafetē, iekļūt godalgotajās vietās, saņemt balvā laikraksta "Stars" abonementu bija pat ģimenes uzdevums, ko daudzi apstiprināja. Citiem tā arī mājās ar optimismu bija piekodināts, lai parūpējas par to, ka ģimene varētu lasīt "Stariņu".
Arī šoreiz godalgoto vietu ieguvēji gan jaunākajā, gan vecākajā grupā, kas pārsvarā bija novada slēpotāji, atbilstoši izcīnītajai vietai, tika gan pie kausiem, gan pie laikraksta "Stars" abonementa, ko varēs lasīt no šā gada aprīļa, un kalendāra. Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums bija parūpējies arī par piemiņas balvām – atslēgu piekariņiem ar novada karogu un "Stara" sacensību logo.
Slēpotāji ir izturīgi un norūdīti, sezonā ir piedzīvojuši gan salu, gan puteni, tāpēc laikapstākļi šoreiz nevarēja būt šķērslis, lai piedalītos stafešu slēpojumā. Kā katru gadu, svarīgākais uzdevums izrādījās izveidot komandu. Lai startētu stafetē, bija jāizveido trīs dalībnieku komanda. Jaunākajā grupā varēja piedalīties 1997. g. dzimušie un jaunāki zēni, kas veica 3 × 3 km, un meitenes, kas slēpoja 3 × 2 km. Vecākā grupa – 1996. gadā dzimušie un vecāki jaunieši, jaunietes, vīrieši, sievietes – slēpoja 3 × 5 km. Ja kāds no dalībniekiem neierodas, komanda izjūk.
Laikraksta "Stars" kausu un abonementu izcīņas sacensībās, kas šogad norisinājās 17. reizi, bija pieteikušās 16 komandas, bet piedalījās 14 komandas. Šoreiz uz stafetes slēpojumu nevarēja ierasties Raivis Zīmelis, līdz ar to pieteiktā SS "Arkādija" spēcīgā komanda ar Mārci Jakoviču un Arvi Liepiņu tā arī nepiedalījās, kaut bija pieteikta. Dalībnieku būtu vairāk, ja ne Latvijas biatlona kausa izcīņas sacensības, kas tajā pašā dienā norisinājās Alūksnē.
Nu jau trešo gadu laikraksta "Stars" kausu un abonementu izcīņas sacensības slēpošanas stafetē norisinās nevis janvāra pirmajā svētdienā, bet gan martā. Nekad nevar paredzēt laikapstākļus, bet šogad par sniega noturību uztraukties nevajadzēja – slēposim vēl ilgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto