4. un 5. augustā Madonas sporta centrā norisinājās Latvijas invalīdu Vidzemes zonālās sporta spēles, kur piedalījās komandas no Bauskas, Dobeles, Krāslavas, Rīgas, Preiļiem, Daugavpils un Madonas.
Spēles rīkoja Madonas invalīdu atbalsta centrs ar sponsoru atbalstu. Labvēļi — Madonas novada pašvaldības sociālais dienests, Latvijas invalīdu sporta federācija, Latvijas Sarkanā Krusta Madonas nodaļa, Evaņģēliski luteriskās baznīcas Madonas un Ļaudonas draudzes.
Sacensības noritēja novusā, tenisā, šautriņu mešanā, šahā, dambretē, zolītē, basketbola soda metienu mešanā un makšķerēšanā.
— Madonā sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām notiek katru gadu. Nav viegli uzņemties rīkotāju lomu, bet jau vismaz gadus piecpadsmit Madonā notiek Vidzemes zonas invalīdu sporta spēles. Tolaik, kad aktīvs bija invalīdu sporta klubs „Gaiziņš”, kad to vadīja Emerita Čačka, klubs piedalījās sacensību rīkošanā. Tagad sporta spēles rīko Madonas invalīdu atbalsta centrs, lielu atbalstu sniedza sociālais dienests. Madonā ir lieliski aprīkots sporta centrs, kas ir pieejams arī invalīdiem, kur ir uzbrauktuves ratiņkrēsliem, lai visi varētu apmeklēt sporta sacensības. Sporta centrā strādā atsaucīgs personāls, par ko viņiem sakām lielu paldies, — par sacensību organizēšanu stāstīja Madonas invalīdu atbalsta centra vadītāja Lidija Spilberga.
Par sacensību gaitu rūpējās tiesneši galvenā tiesneša Andra Kalniņa vadībā, galvenās sekretāres pienākumus veica Ārija Ikauniece.
Nams Madonā, Parka ielā 4, kļuva par komandu apmešanās vietu, kur notika arī zolītes spēle. Visagrāk otrajā dienā bija jāceļas makšķerniekiem, lai dotos uz copi karjera ezerā. Komandas satikās ne tik daudz sporta spēļu sāncensības gaisotnē, bet dalībniekiem bija iespēja dalīties savos priekos un bēdās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.08.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DĀVJA VECKALNIŅA foto