Skolēnu brīvdienās – no 26. līdz 28. oktobrim – Madonas sporta centrā no rīta līdz vakaram spēlē basketbolu, jo mūsu pilsēta ir izraudzīta par reģionālo centru "Kāruma kausa" izcīņas turnīram. Tajā piedalās 2000. gadā dzimušie un jaunāki basketbolisti – gan zēnu, gan meiteņu komandas no Vidzemes un Latgales.
Madona ir to četru Latvijas pilsētu skaitā, kur tiek izspēlēti pirmie turnīri – šīs sacensības notiek Rīgā, Saldū, Ogrē un Madonā.
"Kāruma kausa" izcīņu organizē Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līga (LJBL) sadarbībā ar Madonas sporta centru un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola nodaļu, ko vada Agnis Beķeris. Viņš ir arī šī turnīra galvenais tiesnesis.
Visās trīs turnīra dienās abi Madonas sporta centra spēļu laukumi ir aizņemti no pulksten 10 līdz 17. Šodien paredzēts noslēgums, kad Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktore Anitra Eiklone paziņos rezultātus, bet uzvarētājiem tiks sponsora – a/s "Rīgas piensaimnieks" – sagādātās balvas, starp kurām – arī "Kārums". Neviens nepaliks zaudētājos, jo katrs turnīra dalībnieks saņems īpašo "Kāruma kausa" izcīņas diplomu, ko parakstījuši Latvijas Basketbola savienības prezidents Ojārs Kehris un a/s "Rīgas piensaimnieks" valdes priekšsēdētājs Neeme Jōgi, kā arī citus pārsteigumus.
Kā pastāstīja Madonas sporta skolas basketbola treneris Aivars Naglis, pavisam rudens brīvdienu turnīrā piedalās 12 zēnu un 4 meiteņu komandas no Daugavpils, Balviem, Cēsīm, Valmieras, Rūjienas, Smiltenes, Rugājiem, Alūksnes, kā arī apvienotā Madonas BJSS/Ērgļu komanda.
Madonu šajā turnīrā pārstāv viena komanda, kas izveidota, sadarbojoties Madonai un Ērgļiem. Komandā spēlē basketbola treneru Aivara Nagļa un Ivara Tetera audzēkņi, kas dzimuši līdz 2000. gadam.
– Vai cīnāties par "Kāruma kausu"? – Uz šo jautājumu pirms spēles ar Cēsu komandu treneris Aivars Naglis atbildēja: – Drīzāk – cīnāmies paši ar sevi. Progresējam un mācāmies spēles taktiku. Šī ir jaunāko basketbolistu grupa, kas tikko uzsākusi trenēties, līdz ar to basketbolistiem ir maza pieredze – tikai pāris mēnešu esam kopā. Tomēr puiši ir ieinteresēti spēlēt, cenšas, un aizvakar no 12 komandām uzvarējām Balvu komandu. Ar Cēsu komandu mums būs grūti sacensties, jo viņi trenējušies daudz ilgāk.
Vaicāts par to, cik precīzi madoniešiem un ērglēniešiem izdodas metieni grozā, Aivars Naglis teica, ka puiši ir sanākuši kopā tikai septembrī. Tikai pēc pirmā treniņu gada varēs vērtēt, kas izdevies, kas nav, jo pagaidām galvenais ir cīņasspars – puiši krīt un cīnās par bumbu. Svarīga ir arī izturība, jo pirmajā un otrajā dienā Madonas komandai bija pa divām spēlēm, šodien – viena.
"Kāruma kausa" izcīņas turnīri paredzēti arī pirms Ziemassvētkiem, no 20. līdz 22. decembrim, un pavasarī, no 22. līdz 24. martam. Sezonas noslēguma sacensības notiks 2. jūnijā Rīgā. Sacensību mērķis ir pievērst jaunus dalībniekus basketbolam, popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skola joprojām aicina uz treniņiem 2000. g. dz. un jaunākus puišus.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto