Ja skolēniem patīk aktīvs dzīvesveids, arī sporta stundas tiek gaidītas ar prieku, kur nu vēl – piedalīšanās sporta pasākumos. Iepriekš nekas nebija dzirdēts par olimpiādi mācību priekšmetā "Sports", taču skolēni, kas 30. martā sabrauca Madonas sporta centrā, nokļuva starpnovadu sporta olimpiādes debijas gaisotnē.
Pasākums sapulcināja 7.-12. klašu skolēnu komandas no Madonas, Cesvaines, Varakļānu un Lubānas novada 19 skolām.
Olimpiādi ar Madonas novada pašvaldības finansiālo atbalstu rīkoja sporta skolotāju metodiskā apvienība, ko vada Agnese Caune. – Pirmajā sapulcē nolēmām, ka varētu skolu komandām sarīkot kaut ko līdzīgu "Lielajai balvai". Tomēr, rakstot nolikumu, ideju izvērtām līdz mācību priekšmeta "Sports" olimpiādei, – par idejas attīstību stāstīja Agnese Caune, kas ikdienā vada sporta stundas Madonas Valsts ģimnāzijā (MVĢ).
Atsaucība bija ļoti liela. 7.-9. klašu grupā piedalījās 18 komandu, 9.-12. klašu grupā – 10 komandu. Komandā bija seši dalībnieki – trīs zēni, trīs meitenes. Viskuplāk bija pārstāvēts Madonas novads, piedalījās Praulienas, Lazdonas, Kalsnavas, Degumnieku, Mētrienas, Barkavas, Dzelzavas, Kusas, Vestienas, Bērzaunes pamatskola, Madonas pilsētas 1. vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija, Ļaudonas vidusskola, Barkavas arodvidusskola. To, ka pasākumu atbalsta, liecināja arī Cesvaines, Lubānas un Varakļānu vidusskolas, Stirnienes pamatskolas līdzdalība.
7.-9. klašu grupā kausus izcīnīja Lubānas, Cesvaines un Madonas pilsētas 1. vidusskolas komandas, bet vidusskolu grupā uzvarēja Lubānas vidusskola, MVĢ 2. un MVĢ 1. komanda.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.04.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto