No 15. līdz 24. jūlijam Ungārijas pilsēta Nīregihāza uzņēma 17. Eiropas čempionāta vieglatlētikā veterāniem dalībniekus un līdzjutējus.
Sacensībās piedalījās 3126 dalībnieki no 35 valstīm. Latviju pārstāvēja 45 sporta veterāni – vieglatlēti, viņu vidū arī trīs madonieši: Līga Platpīre, Dace Saulīte, Dainis Āboliņš un Santa Jokuma no Varakļāniem.
Gluži tāpat kā Latvijā, laikap-stākļi bija ekstrēmi: lielais karstums mijās ar pēkšņām lietusgāzēm, rezultātā starts dažās disciplīnās tika atcelts uz vairākām stundām. Latvijas komanda neoficiālajā vērtējumā ieņēma 21. vietu, sportistu pūrā – 8 zelta, 7 sudraba un 5 bronzas medaļas.
Patiesi varam lepoties ar varak-ļānietes Santas Jokumas startu lodes grūšanā – W35 grupā viņai bronzas medaļa (rezultāts – 10,73 m). Tikai soļa attālumā Santa bija no medaļas diska mešanā, palika 4. vietā ar rezultātu 32,65 m.
Līgai Platpīrei šķēps lidoja 28,29 metrus, kas W55 grupā viņai deva 5. vietu.
Šīs informācijas autorei W50 grupā 5 km soļojumā stadionā – 12. vieta, 10 km soļojumā pilsētas ielās – 11. vieta.
Dainim Āboliņam M45 grupā 1500 metru skrējienā – 13. vieta.
Lielu enerģijas lādiņu deva komandas biedru atbalsts, īpaši, ja tas tiek veikts ar mūzikas pavadījumu, par ko rūpējās Ivars Šminiņš. Viņam paldies teica arī citu valstu sportisti.
Sacensību starplaikos mēģinājām iepazīties ar Ungārijas lepnumu – balto tīģeri, diemžēl arī tas bija saules nogurdināts un laiski dusēja koku paēnā. Veldzi guvām no Miskolču termālajiem avotiem. Kur nu vēl slavenā Tokaja ar vīnogu stādījumiem un teiksmainajiem, vēsajiem vīna pagrabiņiem.
Sporta veterāni ir pateicīgi Madonas un Varakļānu novada domei par sniegto finansiālo atbalstu startiem Eiropas čempionātā.
DACES SAULĪTES
teksts un foto