Noslēgusies Latvijas amatieru krosa apvienības 2009. gada sezona, kas bija veiksmīga Madonas amatieriem. Māris Dumpis pēc čempionāta sešiem posmiem kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu, saņemot čempiona kausu, bet otrs šosezon labākais autobraucējs – Edijs Sloka.
Latvijas amatieru krosa apvienība 2009. gadā rīkoja čempionātu, kas noritēja sešos posmos. Lai arī krīze skar visas jomas, arī autokrosa maču dalībnieku skaits ir nedaudz samazinājies, tomēr daudzi pametīs savu hobiju tikai tad, kad nebūs, par ko ieliet auto bākā degvielu.
Šogad visi posmi notika divās trasēs – Pilskalnos un Aknīstē, bet cīņas tāpēc nebija mazāk sīvas. Sacentās apmēram 37 amatierkrosa dalībnieki (iepriekšējā sezonā – ap 45).
Vaicāts par to, kā vērtē sezonu, Māris Dumpis sacīja: – Tā bija veiksmīga, par ko liecina mājās atvestie kausi. Sezonas bilance: divas 1. vietas, divas 2. vietas, viena 3. vieta un viena 4. vieta. Pagājušajā gadā tik labu rezultātu nebija. Piepildījās arī mans sapnis – piedalīties sacensībās ārpus Latvijas robežām. Biju Lietuvā, tomēr tur pievīla tehnika.
– Savus mehāniķus daudz neapgrūtinu, bet liels paldies visiem par atbalstu. Ja tehnika strādā puslīdz labi, tad arī rezultāts ir veiksmīgs. Automašīnai ir jābūt izturīgai, – atziņā dalījās Māris Dumpis.
Patlaban viņa sacensību autiņš ir garāžā izjauktā veidā, lai līdz jaunajai sezonai atkal būtu formā.
Madonietim Mārim Dumpim sezonas kopvērtējumā iegūtā 1. vieta ir labs stimuls turpināt iesākto. Viņa gaitām līdzi juta arī sieva Iveta, meitas Laura un Lelde.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
IVETAS ŠUMAS foto