Jau ceturto gadu Cēsu dzīvokļu pārvalde decembra trešajā sestdienā sarīkoja ceļojošā kausa izcīņas sacensības 64 lauciņu dambretē senioriem.
Bija sagatavotas arī visu pakāpju skaistas medaļas, bet atzinības raksti – arī otrajam trijniekam (4.-6. v.). Pagājušajā gadā šajā turnīrā piedalījās 12 dambretistu no dažādām republikas malām, un, lai kuplinātu to skaitu, šogad tika uzaicināti arī madonieši, kas par šādu pasākumu līdz šim nebija lietas kursā. Sakarā ar ielūguma aizkavēšanos daudzi bija spiesti atteikt to apmeklēt, tomēr trīs pārstāvji centās attaisnot Madonas puses dambretistu labo slavu un līdzšinējos panākumus. Bija pārstāvēta Rīga, Rundāle, Bauska, Cēsis, Valmiera, Līgatne, Inčukalns, Ikšķile, Sigulda, Skujene, kā arī Madonas un Lubānas novads.
Jau ar pirmajām kārtām līderos atradās arī nacionālais meistars no Meirāniem Valdis Mass. Bez lieka riska, pārsvarā savas spēles beidzot neizšķirti, viņš gan pamazām atkrita no vadošajiem dambretistiem. Tomēr, nezaudējot nevienā partijā, galarezultātā viņam sanāca normāls guvums – 4,5 punkti 7 cīņās. Ar to gan bija par maz, lai iegūtu kādu no medaļām (pietrūka puspunkta), un bija jāsamierinās ar atzinības rakstu par dalītu ceturto vietu.
"Iekustēties" nevarēja saikavietis Mārtiņš Šulmanis, taču finišs viņam izdevās spīdošs – 2,5 punkti pēdējās 3 kārtās. Kopumā iegūtie 3,5 punkti (50%) viņam deva dalītu 9. vietu.
Sekmīgi spēlēja arī liezērietis Elmārs Krampe (viņš pildīja arī šofera pienākumus) – 2,5 punkti un vieta otrajā desmitā.
Ātrspēles turnīrā madonieši nepiedalījās. Atzīmējamas organizatoru sarūpētās uzkodas sacensību starplaikā. Vēl atliek piebilst, ka par lielā, skaistā kausa ieguvēju kļuva mājinieks Juris Neimanis – 5,5 punkti no 7.
Autors: M. VĪRS