Jau martā jauno sezonu uzsākuši Latvijas Spēkavīru amatieru federācijas rīkotā čempionāta dalībnieki. Rīgā – LSPA vieglatlētikas manēžā un Ķīpsalas hallē –
aizvadīti sacensību pirmie divi posmi.
Cīņā par titulu „Latvijas Spēkavīrs 2010" atzīstamus panākumus guvis Didzis Zariņš no Mārcienas. Abas reizes viņš kāpa uz laureātu goda pjedestāla trešā pakāpiena. Amatieru sacensībās šobrīd piedalās 19 spēka mitriķu, un abas reizes nepārspēts palika valcēnietis Ritvars Noviks.
Madonas novada stiprinieks pagaidām kopvērtējumā ierindojas 3. vietā. Viņš uzrādīja trešo labāko rezultātu riepas velšanas un Atlanta akmeņu celšanas vingrinājumā. Pārējās disciplīnās 26 gadus vecais spēkavīrs ierindojās 5. vietā: baļķa celšanā, svara vilkšanā (Deadlift vingrinājumā) un t. s. „fermera pastaigā".
Atgādināšu, ka pērn „Swedbank spēkavīru čempionāta" sezonas kopvērtējumā amatieru konkurencē Didzis noslēdza laureātu sešnieku.
NORMUNDS NORKUSS,
speciāli „Staram"