Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sniegotajā ziemas olimpiādē Ērgļos

Redakcija

Autors • 12.02.2013.

Sniegotajā ziemas olimpiādē Ērgļos
Burtu lielums

Šogad ir tik daudz sniega, ka varētu rīkot pat sniegavīru velšanas sacensības. Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kas jau 19. reizi norisinājās Ērgļos 8. un 9. februārī, piedalījās 1125 skolu jaunieši, kas pārstāvēja 131 skolu no 40 pašvaldībām.
Vērienīgajā pasākumā, ko organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Ērgļu novada domi, jaunieši varēja izjust olimpisko gaisotni un godīgu sportisko sacensību.

Sporta programma nemainījās, mainījās kopvērtējuma sacensību līderi. Skolu komandu kopvērtējumā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes iepriekšējo sešu gadu nemainīgo līderi – Madonas pilsētas 1. vidusskolas komandu – šogad izkonkurēja Alūksnes novada vidusskola, kas mājās aizveda sešas zelta un trīs sudraba godalgas. Tāpat kā pērn Madonas Valsts ģimnāzijas komanda kopvērtējumā jaunatnes ziemas olimpiādē ierindojās otrajā vietā. Ģimnāzijas kontā – četras zelta, divas sudraba un trīs bronzas medaļas. Kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja Cēsu 2. pamatskola, kuras jauniešu komanda nopelnīja četras zelta un pa vienai sudraba un bronzas medaļai. Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda šoreiz noslēdza pirmo desmitnieku ar vienu zelta, trim sudraba un divām bronzas medaļām. Kā uzsvēra Madonas pilsētas 1. vidusskolas komandas pārstāvis Aleksandrs Krauklītis, skolā notiek paaudžu maiņa, kā arī daudzi labi slēpotāji ir izvēlējušies mācības turpināt Madonas Valsts ģimnāzijā. Izvaicāts par ģimnāzijas panākumiem olimpiādē, Madonas Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Jānis Švika sacīja: – Par otro vietu esam ļoti priecīgi, jo, ja kāds domā, ka uzvarēt ir viegli, lai pacīnās. Konkurenti no Alūksnes novada vidusskolas ir ļoti spēcīgi. Uz olimpiādi no ģimnāzijas aizbraucām 20 un darījām, ko varējām. Pie divām zelta medaļām – gan klasiskajā sprinta, gan slidsoļa distancē – tika Raimo Vīgants, vienu zelta, vienu sudraba medaļu izdevās izcīnīt Kitijai Auziņai distanču slēpošanas distancēs, bet biatlona stafetē zelta medaļas saņēma komanda – Daija Līva Aivare, Nauris Raize un Jānis Baunis. Sudraba medaļu izcīnīja Laura Kupča biatlonā individuālajā distancē. Pie bronzas medaļas tika Ieva Pūce distanču slēpošanā, Kristaps Janovičs kalnu slēpošanā un biatlona stafetes komanda – Laura Kupča, Toms Tipainis un Klāvs Stiprais. Jaunieši trenējas Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolā. Esam gandarīti arī par citu komandas dalībnieku veikumu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2013.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px