12. un 13. septembrī Madonā, ‘'Smeceres sila'' slēpošanas un biatlona bāzē, notika Latvijas čempionāts vasaras biatlonā, pulcējot dalībniekus no Madonas, Cēsu, Alūksnes, Daugavpils sporta skolām, Krāslavas, kā arī no Rīgas.
Sacensību līdzjutējiem ievērības cienīgs bija fakts, ka čempionātā Madonā piedalījās arī Latvijas valsts biatlona izlases dalībnieki gan vīriešu, gan dāmu konkurencē. Sestdien sportisti sacentās sprinta distancē uz rolleriem, bet svētdien notika sacensības masu startā, rollerus nomainot ar krosa skriešanu.
Vīriešu konkurencē "Smeceres silā" pie dubultpanākuma tika Edgars Piksons, kas izcīnīja uzvaru gan sprintā, gan masu startā.
10 km sprintā 2. vietu, atpaliekot no Piksona septiņas sekundes, izcīnīja Gints Rozenbergs, bet 3. vietā – Kristaps Lībietis. Dāmu konkurencē uzvarēja Madara Līduma, 2. vietā – Gerda Krūmiņa, 3. – Līga Glāzere.
Edgars Piksons nepārspēts bija arī 6 km masu starta sacensībās, kur viņš par 28 sekundēm pārspēja G. Rozenbergu, bet 3. vieta – Oļegam Maļuhinam.
No mūsu sportistiem A grupā, veicot 7,5 km, 3. vietā ierindojās Airas Bērziņas audzēknis Matīss Spaile, bet veterāniem bez konkurences 1. vieta – Jānim Putniņam. C grupā Daijai Līvai Aivarei – 2. vieta.
Svētdienas sacensībā no mūsu biatlonistiem C grupā 1. vieta – Daijai Līvai Aivarei, B grupā 3. vieta – Laurai Kupčai, veterānu grupā Jānim Putniņam – 2. vieta.
13. septembrī biatlona masu startā piedalījās vesela plejāde (15) Madonas BJSS jaunākās (D) grupas biatlonistu. No viņiem labākie panākumi – Valtam Zaķim (2. vieta) un Andai Kampei (4. vieta).
Latvijas čempionāta vasaras biatlonā medaļas tika izcīnītas pieaugušo, junioru un jauniešu grupās. Čempionāta rezultātus var aplūkot interneta mājas lapā www.biatlons.lv sadaļā "Rezultāti".
Pēc Latvijas čempionāta Madonas sporta centrā notika Latvijas Biatlona federācijas valdes sēde.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DAIŅA CAUNES foto ("Sports")