Tas ir fenomenāli – lai arī kādi būtu laika apstākļi, slēpotāju gars ir stiprāks par to, ko no "nelaikiem" piedāvā daba. Lielisks pierādījums tam bija pagājušajā sestdienā, kad "Smeceres silā" sniegputenī tika dots starts Sportlat vērienīgajam pasākumam, kam bija pieteikušies 440 dalībnieku.
Spēj pulcēt ar sacensību atmosfēru
Tik daudz slēpotāju "Smeceres sila" trasē spēj pulcēt Sportlat balvas izcīņa, kas saista arī ar jauku atmosfēru, pasākumiem ģimenēm, bērniem un līdzjutējiem, ar sponsoru piedāvātajām loterijām un balvām. Tas ir viens no ziemas mačiem, kad automašīnu stāvlaukums ir par šauru, jo dalībnieki uz tautas slēpojumu sarodas no visas Latvijas.
Meistarības klasē, kur bija jāveic 18 km Fischer slēpojums līdz "Smeceres krogam" un atpakaļ, laika apstākļi tikai pastiprināja emocijas, bet nenoslāpēja dalībnieku sportisko azartu un sacensību garu. Šoreiz mazāka bija GreenDo veselības grupa, kam bija jāslēpo 12 km. Labāko slēpotāju vēlme vienmēr ir sevi pierādīt, uzstādot labāku rezultātu, bet tiem, kas slēpo veselības grupā, primārais ir aktīvā atpūta pie dabas, neforsējot ar ātrumu.
Visu sacensību laiku skanēja organizatoru komentāri, mūzika, bija iespēja ielūkoties teltīs. Īstajā laikā un vietā bija GreenDo karstā dzēriena piedāvājums, kas ir īpaši piemērots ziemā nosalušajiem. Dalībnieku un līdzjutēju mundrumam darbojās arī "Spēka punkts", kur piedāvāja nobaudīt karsto spēka kafiju. Varēja sasildīties arī pie lielā ugunskura.
Ātrākais distancē – Raivis Zīmelis
Kopvērtējumā savā dzimtajā trasē visātrāk distanci veica eksbiatlonists, madonietis Raivis Zīmelis, kas pārstāv komandu Trek-Philips. Otrais ātrākais bija Madonas BJSS slēpotājs, kas pārstāv arī Rīgas slēpošanas klubu – Arvis Liepiņš, trešajā vietā – Mareks Birkentāls no Talsu biatlona kluba. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ļubova Pavļukova no kluba "Bebra", otrā ātrākā – Laima Klauža, pārstāvot G4S Latvia/Fans Team, trešajā vietā – Inese Zvirgzdiņa no Pļaviņu sporta kluba "Skanste". Slēpojumā piedalījās daudz madoniešu, parādot savās vecuma grupās labus rezultātus. Visi dalībnieki saņēma diplomus par piedalīšanos slēpojumā, kuros bija uzrādīts arī individuālais rezultāts. Tautas slēpojuma galvenais atbalstītājs Fischer bija sarūpējis arī īpašu speciālbalvu – Fischer Carbonlite Skate slēpes, kuras ieguva Andris Dainis, kas pārstāv komandu "Ziemeļlatvija".
Ar slēpojuma rezultātiem var iepazīties interneta mājas lapā
www.sportlat.lv.
Paliks atmiņā ar slēpošanu putenī
Fischer tautas slēpojuma dalībniekiem un GreenDo veselības slēpojuma grupai sacensības Madonā paliks atmiņā ar puteni, slēpošanu pa svaigu sniegu, kad vajadzīga lielāka piepūle un izturība. Sniegs bagātīgi sniga visu dienu, un sacensībām tas piedeva emocijas, kad var izjust vēja pūtienus sejā, sniega pārbagātību un skaistu dabu februārī, ko sauc arī par puteņu mēnesi. Pasākumu organizēja Sportlat sadarbībā ar Madonas BJSS, arī sacensību organizatoriem lielās snigšanas laikā bija vairāk jānopūlas, lai sacensības izdotos. Lai arī nebija viegli, visiem apstākļi bija vienādi. Pēc finiša dalībnieki guva gandarījumu, ka spējuši uzvarēt laika apstākļus.
Sportlat pārstāvis un galvenais pasākumu organizators, mūsu novadnieks, eksbiatlonists Gundars Upenieks pateicās visiem dalībniekiem, kas piedalījās slēpošanas pasākumā un, iespītējot spēcīgajai snigšanai, pierādīja savu cīņassparu un neatlaidību. – Ja ne putenis, domāju, dalībnieku būtu bijis vairāk. Sportlat nākamais pasākums sportistus un ziemas atpūtas cienītājus pulcēs 28. februārī Halti tautas slēpojumā Alūksnē.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto