Sestdien, 18. februārī, Madonas kartinga trasē norisināsies Latvijas čempionāta piektais posms skijoringā un ziemas motokrosā, ko rīko Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) skijoringa komisija sadarbībā ar „TSK Madona".
Līdz šim Madonas pilsētā šāds pasākums nav noticis. Senāk, PSRS laikos, ir bijis ziemas motokross šajā pašā kartinga trases teritorijā, iekļaujot trasi aiz kalna, bet skijorings paredzēts pirmo reizi, tātad to var uzskatīt par vēsturisku notikumu Madonas motosporta norisēs.
Paredzams, ka dalībnieku būs gana daudz, rēķinot pa visām klasēm kopā, varētu startēt ap 60 ekipāžu (motobraucējs + slēpotājs), kā arī motokrosa ieskaitē plāno piedalīties līdz 60 braucēju. To skaitā – tādi motosporta līdzjutējiem pazīstami braucēji kā Māris Rupeiks, Jānis Vinters, Toms Macuks un citi. Sacensībās piedalīsies arī sportisti no „TSK Madona" Intars Kvants un Guntis Melderis.
„TSK Madona" pārstāvis Vairis Grava pastāstīja: – Madonas trase ir sagatavota ļoti interesanta, tehniski sarežģīta, jo līdz ar taisnēm un līkumiem ir iekļauti tramplīni, virāžas. Šādas trases Latvijā nav pārāk bieži sastopamas, tādēļ motosportistiem laika atpūtai trasē nebūs. Īpaši interesanti būs skatītājiem, jo, izmantojot teritorijas dabisko reljefu, būs iespējams pārskatīt visu trasi. Sacensību atklāšana notiks pulksten 10, starts – pulksten 11. Skatītājiem ieeja – brīva.
Atgādinām, ka nākamajā dienā – 19. februārī – notiks Latvijas čempionāta posms skijoringā Liepkalnē.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
Foto no „TSK Madona" arhīva