Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Skandināvijas kausa” posms izdevies

Redakcija

Autors • 20.02.2012.

“Skandināvijas kausa” posms izdevies
Burtu lielums

Otrais Madonā, „Smeceres sila" biatlona un slēpošanas sporta bāzē, rīkoto starptautisko slēpošanas sacensību „Skandināvijas kauss" posms noslēdzās ar Skandināvijas sportistu uzvarām, taču spēcīgajā konkurencē labus rezultātus spēja sasniegt arī Latvijas un, kas jo svarīgāk, Madonas novada slēpotāji.

Pirmajā sacensību dienā īsajā 1,5 km distancē „izšāva" biatlonists Rolands Pužulis, kas iekļuva labāko 30 skaitā, bet otrajā dienā 30 km distancē sevi apliecināja vēl vairāki vietējie sportisti. Kopumā uz masu startu (vienīgais šajā „Skandināvijas kausa" sezonā) 30 km distancē devās 55 sportisti, no kuriem 7 bija latvieši. Labāko rezultātu – 36. vietu – no mūsu sportistiem izdevās sasniegt sarkanietim Arvim Liepiņam, kam iepriekšējā sacensību dienā tikai nedaudz pietrūka, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Arī viņš pats izcīnīto vietu, ņemot vērā spēcīgo konkurenci, atzina par augstu. Otrs labākais rezultāts (43. vieta) Latvijas sportistu konkurencē bija Pāvelam Ribakovam. Madonietis Raivis Zīmelis pērn „Skandināvijas kausa" Madonas posmā izcīnīja 34. vietu, taču šoreiz viņam nācās samierināties ar pieticīgāku sniegumu – 45. vietu. Starp finišējušajiem 47. vietā ierindojās Jānis Teteris, tūlīt aiz viņa sekoja arī Jānis Puida un Madonas BJSS audzēknis Valdis Bodnieks. Vēl vienam (tiesa, nu jau bijušajam) Madonas BJSS audzēknim Aigaram Kalnupam distanci pabeigt neizdevās.
Starp „Skandināvijas kausa" garo distanču uzvarētājiem otrajā sacensību dienā vairs nebija jūtams tik liels Norvēģijas sportistu pārsvars. Pirmo vietu izcīnīja zviedru slēpotājs Fredriks Karlsons, bet tālākajam sportistu izvietojumam uz pjedestāla bija nepieciešams fotofinišs, jo zviedra Larsa Nelsona „sudrabu" no sacensību pirmās dienas sprinta distances uzvarētāja norvēģa Kristiana Tetli Renemo „bronzas" šķīra vien daži centimetri.
15 km distancē dāmām tomēr Norvēģijas hegemonija turpinājās, jo pirmās četras vietas ieguva tieši šīs valsts pārstāves. Pārliecinošu uzvaru ar vienas minūtes atrāvienu izcīnīja Martina Eka Hāgena, savukārt finiša spurtā pie „sudraba" tika Marte Munrada-Hansena, Astrīdai Eiri Slindai atstājot „bronzu".

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.02.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px