Kaut gan šogad uz republikas sporta veterānu sacensībām dambretē, kas šoreiz notika Madonā, reāli varēja būt pāris simti dalībnieku, sakarā ar novadu izveidošanu diemžēl ieradās tikai 55 dambretisti no trīspadsmit novadiem. Nebija pat Lubānas komandas ar republikas senioru un invalīdu čempionu Valdi Masu priekšgalā. Turpretim Madonas novads tāpat kā pērn startēja ar divām komandām. Un veiksmīgi.
Jau iepriekš, kā tas bijis citus gadus, pirmās divas vietas tika ieplānotas izlašu komandām – Bauskai un Rīgai. Mājinieki varēja cerēt labākajā gadījumā uz trešo vietu, kaut gan pārmaiņus viņus apsteiguši arī spēcīgi kaimiņi – cēsnieki, jēkabpilieši, ogrēnieši, kuldīdznieki, līvānieši. Pateicoties madoniešu cīņas sparam, izdevās visus minētos pretiniekus arī apsteigt un pat finišēt līdzvērtīgi ar abiem favorītiem. Ja vien īsais apdomas laiks sacensību priekšpēdējā kārtā nebūtu "iegāzis" vienu no madoniešu komandas dalībniekiem, kam pāris sekunžu dēļ uzvaras vietā nācās piedzīvot sāpīgu zaudējumu, Madonas novada pirmā komanda – Aina Ivanova (atklāšanas parādē tika sveikta lielā, skaistā jubilejā), Zelma Svilāne, Aivars Briedis, Mārtiņš Šulmanis, Rudolfs Kalniņš – būtu kļuvusi par republikas čempioni. Bet pie vienāda punktu skaita ar Bausku un Rīgu (pa 37 punktiem visiem) papildrādītāji atbīdīja madoniešus uz trešo vietu. Ar punkta atstarpi sekoja cēsnieki un ogrēnieši, ar divu – līvānieši. Kuldīdznieki ar sporta meistaru Rudolfu Tomasu no līvāniešiem jau atpalika par četriem punktiem un bija vien septītie, bet jēkabpilieši – pat astotie. Madoniešu otrā komanda –
Jāzeps Juhņevičs, Dzintars Vilciņš, Rolands Luiks, Elmārs Krampe, Māris Ābols – arī cīnījās sekmīgi un ierindojās vienpadsmitajā vietā, apsteidzot dobelniekus un viļāniešus.
Individuāli pie bronzas medaļas tika kalsnaviete Zelma Svilāne, par vienu punktu atpaliekot no rīdzinieces Zojas Uvačanas un līvānietes Guntas Jaudzemas. Ainai Ivanovai, iegūstot tikpat punktu, cik Zelmai, sliktāku papildrādītāju dēļ nācās samierināties ar ceturto vietu. Kungu konkurencē veiksmīgs starts – saikaviešiem Aivaram Briedim (5. v.) un Mārtiņam Šulmanim (7. v.), kā arī madonietim Rudolfam Kalniņam (10. v.).
Bet madonieši otrās komandas visi dalībnieki ieņēma vietas otrajā desmitā.
Pēc talkas dienas Viļānos notiks novada atklātā komandu (3 + 1) kausa izcīņa, 30. maijā turpat – ikgadējais turnīrs, veltīts Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai.
Jau 3. maijā Rudzātu vietā uz Jāņa Pauniņa ikgadējo piemiņas turnīru dambretisti pulcēsies šoreiz Rožupē. Rūda Rimšas ceļojošā piemiņas kausa otrā izcīņa notiks nevis Murmastienē, bet gan Varakļānu kultūras namā 15. maijā pulksten 11, bet 22. maijā pulksten 10 dambretes entuziasti tiks gaidīti uz otro dambretes festivālu "Šulmaņu pirtsstūris" Vecsaikavā.
Autors: M. ŠULMANIS