Sporta meistara Jāņa Pauniņa piemiņas turnīrs dambretē jau desmit gadu tika rīkots Preiļu rajona Rudzātu internātskolā. Tur bieži ciemiņi bija un it veiksmīgi spēlēja arī madonieši. Sakarā ar administratīvo reformu un citiem tehniskiem jautājumiem šogad šīs sacensības tika pārceltas uz Preiļu pilsētu, kur dambretisti par kausiem cīnījās bērnu un jauniešu centra telpās Preiļu pilsētas ģimnāzijā.
Madonas novadu tajās pārstāvēja DK "Mārtiņš" no Saikavas, kur mājiniekiem Aivaram Briedim un Mārtiņam Šulmanim piepalīdzēja Aina Ivanova un Jāzeps Juhņevičs, bet Meirānu sporta meistars Valdis Mass veicināja Viļānu VBJC pirmās komandas panākumu. Vējš un lietus netraucēja četriem desmitiem dambretistu aizvadīt spraigas cīņas piecu stundu garumā.
Jauniešu konkurencē visas godalgotās vietas ieņēma Preiļu pilsētas skolēni. Kungu konkurencē pie zelta medaļas tika Valdis Mass, kā vienīgais 14 cīņās nepiedzīvojot nevienu zaudējumu (23 p. no 28). Tikai par punktu no viņa atpalika viļānietis Mārtiņš Asaris, bet ar labāku koeficientu par Aivaru Briedi pie trešās godalgas tika Līvānu novadu pārstāvošais Māris Kalniņš (abiem 16 p.). Finišā, apsteidzot viļānieti Ivanu Volosanovu (11 p.), piekto vietu ieņēma Mārtiņš Šulmanis (13 p.). Pie simtlauciņu galdiņa veiksmīgi spēlēja jaunais līvānietis Daniels Skrūzmanis, bet cīņā par otro vietu ar vienādu punktu summu un arī visiem pārējiem papildrādītājiem papildmača otrajā spēlē pie uzvaras tika Jāzeps Juhņevičs, pārspējot Rēzeknes novada jauno dambretistu Vadimu Volkovu. Dāmu grupā pārliecinoši pirmā bija Līvānu novadu pārstāvošā Rožupes skolas direktore Gunta Jaudzema, bet pie sudraba medaļas tika Aina Ivanova, apspēlējot jauno Ievu Skuteli. Pieaugušo dambretistu komandu konkurencē pārliecinošu uzvaru guva Viļānu pirmā izlase (49 p. no 64). Liels panākums saikaviešiem, kas ar 36 punktiem ieņēma otro vietu, par punktu apsteidzot līvāniešus, kuriem sekoja Viļānu otrā komanda.
Autors: M. VĪRS
AUTORA foto