Pagājušajā sestdienā Cesvaines apkārtnē notika Latvijas rallijsprinta čempionāta 5. posms – rallijsprints „Gulbis 2012", kas vienlaikus bija arī Igaunijas „E-cup" kausa izcīņas 3. posms. Tradicionāli Gulbenes rallijsprints „Gulbis" notiek augusta sākumā Gulbenes pusē, bet šoreiz tas mainījis gan sacensību laiku, gan norises vietu.
Sacensības notiek jau 38. gadu pēc kārtas. Pirmais „Gulbis" autosporta entuziastus pulcēja 1975. gadā, un toreiz sacensību organizators bija Kārlis Jansons. Tradicionāli šis rallijs risinās vasaras otrajā pusē. „Gulbis" šobrīd uzskatāms par vecāko ralliju Latvijā, kas notiek bez pārtraukumiem, un tieši šajās sacensībās uzstādīts rekords dalībnieku skaita ziņā.
Arī šoreiz veiksmīgā ātrumposmu izvēle un ērtais sacensību formāts uz Cesvaines pusi atveda vairāk nekā 70 ekipāžas. Par to, ka trase nebija vienkārša, liecina izstājušos ekipāžu skaits – finišu nesasniedza 14 ekipāžas.
Jau pirmajā ātrumposmā tika saņemta ziņa, ka dīķī sacensības beigušās igauņu V. Nuuter/A. Kuprin ekipāžai. Pateicoties skatītāju un glābēju operatīvai rīcībai, sportistiem viss beidzās veiksmīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.07.2012.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto