Pagājušās nedēļas nogalē – 10. un 11. februārī – Ērgļos jau 18. reizi notika Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde (LJZO), ko organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Tajā piedalījās 1150 dalībnieku 134 skolu komandās no 41 pašvaldības.
Šogad savstarpēji sacentās rekordliels dalībnieku skaits, kas ir par gandrīz 100 skolēniem vairāk nekā pērn. Savukārt nemainīgi – jau sesto gadu pēc kārtas – 1. vietu skolu komandu kopvērtējumā izcīnīja Madonas pilsētas 1. vidusskola, saņemot piecas zelta, divas sudraba un četras bronzas medaļas.
Šajās dienās valdīja samērā auksts laiks, daudziem dalībniekiem tā dēļ bija jāpārvar neērtības, taču visi piekrita – galvenais ir sportot un censties sasniegt labākos rezultātus.
Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) skolniece Signija Stērniniece pauda prieku, ka skola izcīnījusi 2. vietu, turklāt absolūtu uzvaru guvuši „kaimiņi" – Madonas pilsētas 1. vidusskola. Viņas skolasbiedram Artūram Ivanovam par spīti labajiem rezultātiem tomēr neizdevās pārvarēt iepriekšējos gados uzsākto neveiksmīgo sakritību: – Jau pagājušajā gadā pirmajā dienā izcīnīju zeltu, un pēc idejas tādu pašu rezultātu vajadzēja otrajā dienā, bet aptuveni 100 metru pirms finiša nokritu, paliekot pie sudraba. Stabili gāju uz 1. vietu, bet nokritu, nedaudz pietrūka spēka, lai panāktu mani apdzinušo slēpotāju. Šis ir jau ceturtais gads, kad otrajā dienā zaudēju 1. vietu. Kaut kā otrajā dienā neveicas, pat nezinu, kāpēc. Trenējies tomēr esmu daudz un regulāri jau kopš 9 gadu vecuma; šobrīd esmu Igaunijas klubā. Tomēr, lai vai kas, nākotni noteikti saistīšu ar sportu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto