Līdz ar vasaras iestāšanos atvaļinājumā ir devušās arī florbola komandas, taču vienu paraugspēli, neilgi pēc Madonas daudzfunkcionālā sporta centra atklāšanas, florbolisti saviem skatītājiem sarūpēja.
Tiem, kas Madonas rajona kausa izcīņā vēlējās redzēt rēzekniešu un madoniešu labāko spēku savstarpējo cīņu, šāda iespēja tika dāvāta Madonas pilsētas svētkos, kad florbolistiem bija tas gods nospēlēt pirmo spēli jaunajā sporta centrā. Spēlei papildu nozīmību piešķīra tas, ka šajās dienās Madonu apmeklēja arī Latvijas Florbola savienības vadība. Apmeklējuma mērķis bija turpināt veiksmīgi uzsākto florbola popularizēšanas tradīciju, tāpēc pilsētas svētku laikā ikviens madonietis varēja noskaidrot sava spēcīgākā metiena ātrumu un gūt plašāku ieskatu par šo aizraujošo sporta veidu. Otrs apmeklējuma mērķis bija apbalvot ar kausu un medaļām Latvijas čempionāta U-16 otrās divīzijas uzvarētājus – Madonas
juniorus, kā arī Latvijas čempionāta 1. līgas 3. vietas ieguvējus – Madonas florbola komandu, kuras panākums šobrīd ir labākais, ko izdevies izcīnīt kādai no Madonas sporta spēļu komandām.
Iesāk bikli
Atgriežoties pie draudzības spēles, jāsaka, ka abas komandas, kurās bija pulcējušies teju vai visi labākie Madonas un Rēzeknes florbolisti, spēles sākumu aizvadīja nedaudz piesardzīgi. Iespējams, pie vainas bija plašais laukums un tas, ka sporta centra zālē līdz šim nebija nācies spēlēt, ja neskaita vienu treniņu. Tiesa, spēles gaitā abas komandas aktivizējās un aizvien vairāk priecēja kuplā skaitā sanākušos skatītājus ar skaistām izspēlēm un arī gūtiem vārtiem. Tā kā šī bija draudzības spēle, iztika bez lieliem asumiem, taču bija redzams, ka abām komandām uzvarēt ir principiāli svarīgi.
Madoniešiem – gūt uzvaru savā jaunajā sporta hallē un pierādīt, ka rēzekniešu uzvara Madonas rajona kausa izcīņā bija nejaušība, savukārt rēzekniešiem – apliecināt, ka rajona čempionu tituls ir likumsakarīgi iegūts.
Spēle aizritēja līdzīgi. Abām komandām radās daudz izdevību, no kurām dažas tika realizētas, taču izšķirošu pārsvaru iegūt neizdevās nevienam. Vienīgi trešajā periodā, gūstot trīs ātrus bezatbildes vārtus, svaru kausus sev par labu noslieca Madonas florbolisti, izcīnot smagu uzvaru ar rezultātu 6 : 5.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2009.
MĀRA GAILUMA foto