"Skandināvijas kausa" distanču slēpošanas posma sacensībām Madonā līdz 1. februārim bija pieteikušies 156 sportisti. Būs pārstāvētas 10 valstis: Latvija, Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Somija, Norvēģija, ASV, Kanāda, Krievija un Baltkrievija.
"Stars" jau vēstīja, ka šonedēļ – 8. un 9. februārī – Madonas sporta bāzē "Smeceres sils" norisināsies sezonas lielākās un nozīmīgākās starptautiskās sacensības – FIS "Skandināvijas kausa" izcīņas distanču slēpošanā 4. posma sacensības. "Skandināvijas kausa" Latvijas posma sacensību vieta otro gadu ir Madonas sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils". 2012. gada ziemas sezonā "Skandināvijas kauss" distanču slēpošanā norit piecos posmos – Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Latvijā un Igaunijā.
Sacensību organizators ir Madonas novada pašvaldība un Latvijas Slēpošanas savienība. "Skandināvijas kausa" izcīņas sacensību tiesnešu pienākumus veiks sertificēti tiesneši no Madonas, Cēsīm un Siguldas, sacensību direktora pienākumi otro gadu uzticēti Gunāram Ikauniekam.
8. februārī paredzētas sacensības slidsolī sprintā sievietēm (1,2 km) un vīriešiem (1,7 km) – gan kvalifikācijas sprints, gan fināli. 9. februārī – garās distances, kur dāmas slēpos 15 km, bet vīri – 30 km brīvajā stilā. Jaunums ir tas, ka dalībniekiem garajā distancē ir plānots masu starts (pērn garajās distancēs devās ar intervāla startu).
Sportisti sacensībās cīnīsies par FIS punktiem, godalgām un kausiem, uzvarētāji saņems arī naudas balvas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ