Madonietes Zinaīdas Rācenājas enerģiju var tikai apbrīnot, jo viņa piedalās gandrīz visās Latvijā organizētajās sacensībās distanču slēpošanā, kā arī dodas uz sporta senioru pasākumiem ārzemēs. Nesen viņa pēc Latvijas Slēpošanas savienības uzaicinājuma pārstāvēja mūsu valsti un Madonas rajonu Pasaules kausa izcīņā veterāniem distanču slēpošanā, kas norisinājās Francijā, Autransas pilsētā.
– No Latvijas šajās starptautiskajās sacensībās pilsētiņā Francijas Alpos pavisam piedalījās 10 sportistu, no Madonas rajona – arī Zintis Bikše. 15 km distancē slīdsolī paliku 7. vietā, 10 km – 4. vietā, bet 30 km – 3. vietā. Arī Ineta Kravale savā vecuma grupā izcīnīja 3. vietu, – pastāsta sporta veterāne. Zintis Bikše no 45 dalībniekiem palika 20. vietā, veicot 45 km.
Zinaīdai gan vēl pārdzīvojums un neliels sarūgtinājums par to, ka 30 km distancē būtu bijusi 1. vietā, ja ne nepareizi iebraukusi finišā. – Nevarētu teikt, ka man nebūtu starptautisko sacensību pieredzes, bet apmulsu un pati par to maksāju ar zemāku vietu, – par notikušo slēpotājai joprojām ir pilna sirds.
Jautāta par trasēm, viņa stāsta: – Lai arī sniega trasēs bija daudz, tas bija kā mākslīgais, un mēs iekritām, izvēloties ziedes. Sākumā it kā labi slīdēja, bet beigās – nemaz. Tiem, kas nepažēloja 55 eiro, slēpes iesmērēja turienes profesionāļi.
Zinaīda Rācenāja atklāj, ka slēpot sākusi kopš 1. klases un jau skolas laikā ļoti patikušas stundas, kad bijis jāslēpo. Kaut tēvs aizliedzis doties uz Smeceres silu slēpot, tas noticis paslepus.
– Ziemā slēpošana man patīk joprojām, un nejūtos labi, ja neaizeju uz silu paslēpot. Kustības ir nepieciešamas katru dienu, un, ja kaut vienu dienu neizskrienos, man kaut kā būtiska pietrūkst. Vasarā dodos skriet kopā ar suni. Man ir ņūfaundlenda sunīte Ronda, un arī viņai patīk treniņi. Šogad gribētu noskriet maratonu Valmierā, – leģendārajai sportistei atkal ir jauni plāni.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no personiskā arhīva