No 16. līdz 20. martam Beļģijas pilsētā Ģentē uz VIII Eiropas čempionātu telpās vieglatlētikā veterāniem sabrauca 3406 sporta seniori.
Pavisam bija pārstāvētas 44 valstis. Viskuplākais sportistu skaits bija no Vācijas – 633 dalībnieki, Francijas – 473 dalībnieki, Beļģijas – 421 dalībnieks. Uz Beļģiju devās 30 Latvijas vieglatlētu visās vecuma grupās.
Mūsu pārstāvju vidū bija vairākkārtējie Eiropas un pasaules veterānu čempioni un medaļu īpašnieki – bijusī madoniete Laila Pētersone (Nagle), soļotājs Zigurds Irbe un vēl citi. Dalībnieku vidū bija arī Santa Jokuma un Arvīds Zeps no Varakļānu novada, Dace Saulīte no Madonas.
Kā veicās mūsu delegātiem? Piektajā vietā lodes grūšanā ierindojās Santa Jokuma (W-35) – 10,92 m, bet diska mešanā viņai sestā vieta – 32,70 m. Arvīdam Zepam 3000 m skrējienā – devītā vieta. Lailai Pētersonei – 2. vieta augstlēkšanā,
3. vieta – trīssoļlēkšanā un 4. vieta – tāllēkšanā.
Ļoti kupli Ģentē bija pārstāvēti mūsu soļotāji – bija pieteikti 13 sportistu. Dace Saulīte 3 km soļojumā telpās ierindojās 9. vietā, 5 km soļojumā ielās – 10. vietā. Patiess prieks par sieviešu soļotāju komandas (W-40) izcīnīto sudraba medaļu komandu vērtējumā, jo Latvijas sporta veterānu kustības vēsturē šī bija pirmā reize, kad soļošanā tika pieteikta sieviešu komanda.
Autore: DACE SILA
Foto no personiskā arhīva