Uz republikas sporta veterānu spartakiādes sacensībām dambretē Jēkabpilī ieradās arī mūsu rajona labākie dambretisti un, kā jau tas ierasts, ieņēma vietu pirmajā desmitā. Šoreiz uz sacensībām izbrauca pirmoreiz pat divas komandas.
Šogad cīņas bija spraigākas un arī aktivitāte pieaugusi. Kaut arī pirmā komanda (Valdis Mass, Aivars Briedis, Jāzeps Juhņevičs, Rudolfs Kalniņš, Aina Ivanova) spēja savākt vairāk punktu nekā pirms gada, tai nācās samierināties ar sesto vietu.
Individuāli bronzas medaļu spraigā cīņā papildmačā, uzvarot liepājnieci, saņēma mūsu vecmeistare Aina Ivanova. Augsto piekto vietu ieņēma Valdis Mass un Rudolfs Kalniņš, bet Aivaram Briedim un Jāzepam Juhņevičam – vietas otrajā desmitā. Jāpiebilst, ka Valdis Mass no grupas uzvarētājiem atpalika tikai par puspunktu, zaudējot tikai vienā cīņā no septiņām. Ļoti veiksmīgi sacensības uzsāka otrās komandas dalībnieks Dzintars Vilciņš. Pēc sacensību pirmajām četrām kārtām viņš vienīgais varēja lepoties ar iegūtajiem trim punktiem starp visiem deviņiem mūsu rajona pārstāvjiem. Taču pieredzes trūkuma dēļ viņš sacensību spriedzi neizturēja, jo bija nokļuvis līderu grupā, kur pēdējās trijās kārtās pretiniekos bija vadošie republikas dambretisti. Tomēr viņa, tāpat Rolanda Luika iekļūšana otrajā desmitā jāuzskata par panākumu, jo Mārtiņš Šulmanis un Elmārs Krampe samierinājās ar vietām trešajā desmitā.
87 dambretistu konkurencē uzvaras visās septiņās spēlēs guva vien bijušais republikas dambretes federācijas priekšsēdētājs Pēteris Freidenfelds, bet "sausā" arī palika tikai viens dalībnieks, kas liecina par cīņu spraigumu.
Rajona dambretistu pateicība – Jāzepam Juhņevičam un Elmāram Krampem, kuriem radās papildu slodze, nogādājot dalībniekus uz sacensībām un atpakaļ ar personīgajām automašīnām.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS,
komandas pārstāvis
AUTORA foto