Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pašiem sava olimpiskā Vankūvera

Redakcija

Autors • 12.02.2010.

Pašiem sava olimpiskā Vankūvera
Burtu lielums

Vakar apmēram sešpadsmit stundu pirms lielā sporta notikuma –
XXI Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas Vankūverā – Ērgļos svinīgi tika ienests olimpiskais karogs un aizdegta lāpa Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes atklāšanas svētkos.

Uz Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi bija pieteicies 1071 dalībnieks no 108 Latvijas vispārizglītojošajām skolām. Atklāšanas parādē šogad dalībnieki pulcējās nevis vairs pa rajoniem, bet pa novadiem.

– Man ir prieks redzēt Ērgļos tik daudz skolu jaunatnes. Pēc mums arī Vankūverā sāksies lielā Olimpiāde, bet mēs tomēr būsim pirmie. Lai jums veicas! – novēlot patīkamas dienas Ērgļos, Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi atklāja Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.

Ērgļos Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kā jau katru gadu, arī šogad sacensību rīkotāji bija parūpējušies par olimpisko spēļu tradīcijām un gaisotni, ko šogad vēl pastiprina sakritība ar Ziemas olimpiskajām spēlēm Kanādas pilsētā Vankūverā. Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis, Olimpisko sacensību aģentūras valdes loceklis Juris Titovs uzsvēra: – Iebraucot Ērgļos, varbūt redzējāt, ka esam darījuši visu, lai Ērgļos justos kā mini Vankūverā. Tā kā naktī uz 13. februāri tiek atklātas Vankūveras olimpiskās spēles, esam viņiem pasteigušies priekšā un jaunatnes olimpiādi atklājam mazliet agrāk. Starp dalībniekiem, kas ir sabraukuši Ērgļos, daudz ir rūdītu sportistu, arī tādu, kas Eiropas Jaunatnes olimpiādē ir izcīnījuši godalgotas vietas (uz skatuves tiek aicināts distanču slēpotājs Rinalds Kostjukovs, kas pērn EJO Polijā izcīnīja 3. vietu sprinta distancē). Lai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde Ērgļos jums arī turpmāk kalpo kā tramplīns uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi un nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, – sacīja LOK pārstāvis.

Olimpisko karogu 2010. gada Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē ienesa Ērgļu vidusskolas audzēkņi Marija Rudzīte, Monta Šmite, Daina Saltuma, Santa Jēriņa, Jānis Bērzkalns, Gints Zeltiņš, Edijs Krastiņš un Mārcis Eglītis. Kā jau īstā olimpiādē dalībnieku vārdā zvērestu nolasīja Ingmārs Ļakas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas kalnu slēpotājs, apsolot, ka sportisti piedalīsies spēlēs, cienīdami un ievērodami visus olimpisko spēļu principus īsteni sportiskā garā. Tiesnešu vārdā olimpiādes zvērestu nolasīja Andis Konovalovs.

Olimpisko lāpu ienesa orientieriste Elīna Svilpe, otrā labākā pasaulē, velosportists Harijs Nikolajevs un Arvis Pobiaržens.

Atklāšanas svinībās piedalījās arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāve Ingrīda Smukā un aicināja sportu apvienot ar studijām, jo starp olimpisko spēļu dalībniekiem daudzi ir studenti. Viņa aicināja arī iepazīties ar LSPA informatīvo stendu Ērgļu arodvidusskolā.

Sacensībās izdzīvot olimpisko gaisotni, iepazīt olimpiskos principus, vērtības un ideālus, olimpiskās tradīcijas un olimpiskās kustības garu mudināja arī atklāšanas pasākuma vadītāji Liene Graudiņa un Māris Olte.

Ērgļos rīkotajā Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē 12.-13. februārī norisinās sacensības sešos sporta veidos. Ērgļu novada slēpošanas trasē, kas ierīkota pie Ērgļu arodvidusskolas, notiek sacensības distanču slēpošanā un biatlonā. Hokejs un slidošana šorttreka disciplīnā kā vienmēr – laukumā pie Ērgļu arodvidusskolas. Snovborda un kalnu slēpošanas sacensību norises vieta otro gadu ir Lido kalns.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px