Vēl viena nedēļa, un tad daudzviet pasaulē un arī pie mums, Latvijā, sāksies lielā hokeja bums.
Šogad pasaules čempionāts hokejā notiks Kanādā. No 2. līdz 18. maijam 16 pasaules labākās hokeja komandas sacentīsies Kvebekas un Halifaksas hokeja laukumos, lai noskaidrotu pasaules šāgada stiprākos un labākos.
Pirms 11 gadiem Latvija atgriezās pasaules hokeja elitē, no kuras mūs bija izmetuši padomju okupācijas gadi un Otrais pasaules karš ar tā sekām. Līdz šim pasaules čempionātos mūsu izlasei labākais panākums ir divreiz iegūtā 7. vieta – 1997. gadā Somijā un 2004. gadā Čehijā. Pagājušajā gadā (Maskavā) par medaļniecēm kļuva attiecīgi Kanādas, Zviedrijas un Krievijas komandas, bet Latvijas hokejisti ieņēma tikai 13. vietu.
Arī šogad čempionātā spēlēs 16 komandas, kas iedalītas četrās grupās pa četrām komandām katrā. Mūsu komanda iedalīta "B" grupā un spēlēs kopā ar ASV, Kanādas un Slovēnijas izlasi. Pirmā spēle mūsu komandai grupu turnīrā būs ar ASV komandu 3. maijā.
Novēlēsim panākumus mūsu hokejistiem un turēsim par viņiem īkšķus!
Autors: ROBERTS VEIPS