Varam būt patiesi lepni par madonietes Līgas Platpīres izcīnīto zelta medaļu un pasaules čempiones titulu šķēpa mešanā S55 grupā. Sportiste guva uzvaru 3. pasaules čempionātā vieglatlētikā veterāniem (senioriem) telpās, kas no 17. līdz 22. martam norisinājās Francijas pilsētā Klermon-Ferānā (Clermont-Ferrannd). Pasākums pulcēja 3671 atlētu no 65 valstīm, viņu vidū – arī 17 Latvijas vieglatlētikas entuziasti.
Sacensību programmā tika ietverta 21 vieglatlētikas disciplīna, no kurām trīs disciplīnas – lodes grūšana, šķēpa un diska mešana – stadionā. Uz Latviju pavisam tika atvestas 13 godalgas, un valsts medaļu ieguvēju tabulā atrodas 16. vietā.
Kā veicās Madonas senioriem? Pirmo starptautisko startu izcili aizvadīja Santa Jukšinska, izcīnot bronzas medaļu lodes grūšanā S35 grupā. Pašsaprotamas bija Santas asaras acīs un pārdzīvojums, kad tikai 4 centimetri šķīra no bronzas medaļas diska mešanā, lai arī tika uzrādīts teicams rezultāts – 36,78 metri.
Uz Latviju divas bronzas medaļas atveda arī mūsu novadniece Laila Kuriloviča trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā. Bijušajam Madonas rajona vieglatlētam Aivaram Strodam – 9. vieta 1500 m skrējienā.
Dacei Saulītei 3 km soļojumā – 11. vieta, 10 km soļojumā – 5. vieta. Savu spēju robežās cīnījās Dainis Āboliņš 8 km krosa distancē.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.04.2008.
Autore: DACE SAULĪTE
AUTORES foto