Drīz ar Swedbank līgas fināla posmu Bādciemā noslēgsies orientēšanās sporta sezona. Tieši šajā finālā noskaidrosies Latvijas orientēšanās sporta vēsturē lielākās naudas balvas ieguvējs.
Pagaidām uz Swedbank dāvātajiem Ls 1000 pretendē divi sportisti – Mārtiņš Sirmais (BJSS Madona) elites grupā un Ivars Žagars (OK „Viga") trīsdesmitpiecgadīgo grupā, kuriem, lai iegūtu galveno balvu, jāuzvar pēdējā posmā katram savā meistarības grupā.
Sezonas sākumā, kad aizsākās šī orientēšanās līga, bija 6 pretendenti uz galveno balvu, bet jau pēc otrā posma palika tikai divi, kuri spēja uzvarēt abas reizes un turpināt cīņu.
Sacensības norisinās orientēšanās distancē, kas papildināta ar īpašu disciplīnu – mikroorientēšanos, kurā sportistiem līdzīgi kā biatlonā par katru kļūdu tiek piešķirta soda minūte. Tāpēc nereti ātrākie orientieristi nemaz nenokļūst uz pjedestāla, jo tos ir apsteiguši sportisti, kas ļoti labi orientējas un distanci veic bez kļūdām – ļoti līdzīgi kā biatlonā klasiskajā 20 km distancē.
Varat ielūkoties sacensību mājas lapā www.o-liga.lv.
Informāciju sagatavoja: orientesanas.lv redakcija