Pagājušās nedēļas nogalē Madonā, sporta bāzē "Smeceres sils", ar 4. posma sacensībām noslēdzās Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Pulcējās slēpotāji no Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Aizkraukles, Cēsu, Talsu, Rīgas, Daugavpils un citu novadu slēpošanas, orientēšanās klubiem, biedrībām, sporta skolām, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas.
Tradicionāli čempionāta noslēgumā slēpotāji pārbauda savus spēkus un izturību garajās distancēs. 50 km slēpojumā devās vien 15 dalībnieku, kaut pieteikušies bija vairāk.
Daudzi spēcīgi slēpotāji maratona distanci neizvēlējās. Uzvarētāju trijnieks pēc garās 50 km distances veikšanas bija šāds: pirmajā vietā – Mareks Birkentāls no Talsu biatlona kluba, otrais – Matīss Valdbergs no Cēsu pilsētas sporta skolas, trešais – Valdis Ukins, pārstāvot "G4S Latvia".
Sestdien, 13. martā, slēpotājiem bija piedāvāta interesanta disciplīna – komandu sprints, komandā – divi dalībnieki. No Madonas novada sportistiem par čempioniem kļuva: Dinārs Gutāns un Artūrs Ivanovs, Rūdolfs Kļaviņš un Nauris Raize, Ronalds Vovers un Artūrs Andersons, Kitija Auziņa un Klinta Bičevska. Otrās vietas godā: Niks Pļaviņš un Raimo Vīgants, Toms Tipainis un Arvis Burķītis, Reinis Veckalniņš un Nauris Biķernieks. Trešajā vietā: Dana Īspētere un Gerda Āboliņa, Nils Ikaunieks un Vairis Skurulis, Ieva Pūce un Karīna Pētersone.
Svētdienas, 14. marta, programmā bija garās distances, kam pieteicās ap 150 sportistu. No Madonas sporta skolas par čempioniem kļuva: V12 grupā – Raimo Vīgants, S14 grupā – Kitija Auziņa, veicot 5 km, V18 grupā – Mārcis Jakovičs 20 km distancē. Otrajā vietā: S12 grupā – Ieva Pūce, V14 grupā – Artūrs Ivanovs, S18 grupā – Gerda Āboliņa. S40 grupā 15 km distancē uzvarēja Māra Putniņa.
Latvijas čempionāta noslēdzošā posma sacensībās piedalījās arī Latvijas Slēpošanas savienības valdes loceklis Roberts Raimo.
Ar čempionāta 4. kārtas rezultātu tabulām var iepazīties interneta mājas lapā www.infoski.lv.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
UNAS ARAMAS foto