Pagājušās nedēļas nogalē Madonas apkārtnē notika rallijs „Madona 2012". Šogad Madonas rallijs bija ļoti plaši pārstāvēts, tajā piedalījās vairāk nekā 100 ekipāžu, jo šis bija ne tikai Latvijas čempionāta ceturtais posms, bet arī Igaunijas rallija čempionāta posms. Diemžēl šis rallijs bija pierādījums tam, ka autosports ir ļoti bīstams. Piektdien pirmajā ātrumposmā notika sacīkšu negadījums, kura laikā gāja bojā sportists.
Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta posmā rallijā „Madona 2012" uzvaru izcīnīja Igaunijas pārstāvis Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu, kuri Madonā nepārspēti palika arī pagājušajā gadā. Georgs Gross no deviņiem rallija ātrumposmiem bija ātrākais septiņos.
Otrais ātrākais Madonas ceļos jeb ātrākais no Latvijas sportistiem Madonas rallijā un pirmais N4 grupā izrādījās „LMT Rallija komandas" pilots Andis Neikšāns ar līdzbraucēju Māri Jēkabsonu. Latvijas duets no Igaunijas ātrākās ekipāžas atpalika nedaudz vairāk par vienu minūti. Otro pozīciju Neikšānam izdevās nosargāt, neraugoties uz astotajā ātrumposmā radušos labā aizmugurējā amortizatora defektu. „Ralliju uzsākām labā ritmā un centāmies to noturēt līdz beigām, tempu regulējot atkarībā no konkurentu rezultātiem. Labi vien bija, ka rallija sākumā bijām uzkrājuši pietiekami lielu pārsvaru, jo pēdējos ātrumposmus veicām ar vienu bojātu amortizatoru, kas pēc sajūtām un automašīnas stabilitātes līdzinājās braukšanai ar tukšu riepu," iespaidos dalījās A. Neikšāns.
Trešie absolūtajā vērtējumā, savukārt otrie N4 grupā bija Jānis Vorobjovs un Guntars Zicāns. Nav zināms, kā būtu izvērtušās sacīkstes, ja Vorobjovs pirmajā ātrumposmā nebūtu saņēmis 10 sekunžu sodu par pāragru startu. Iespējams, šis apstāklis liedza Vorobjovam un Zicānam kāpt uz augstāka goda pjedestāla pakāpiena, jo rallija noslēgumā Vorobjovs no Neikšāna atpalika tikai par septiņām sekundēm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.06.2012.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto